W takiej wannie kąpiel z olejkami będzie samą przyjemnością. Modem marki RIHO, SolidSurface, Bilbao 170 FIN. Fot. Riho.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

W takiej wannie kąpiel z olejkami będzie samą przyjemnością. Modem marki RIHO, SolidSurface, Bilbao 170 FIN. Fot. Riho.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
23 maj 2016 10:53

Kąpiel na stres – jakie naturalne olejki wybrać

Aromaterapeutyczna kąpiel to prosty sposób, by zapomnieć o codziennym stresie, niepowodzeniach, zmęczeniu. Zaczniej od kąpieli z pachnącym, naturalnymi olejkami. Od razu poczujesz się lepiej!

Po dniu pełnym pracy i obowiązków domowych, może uda ci się znaleźć kilka chwil dla siebie? Nie po to by znów gdzieś biec, a raczej… by udać się do własnej łazienki i tu w otoczeniu ulubionych zapachów, gadżetów a może nawet muzyki oddać się pielęgnacji swojego jakże często zmęczonego codziennością ciała.

Aromaterapeutyczna kąpiel szybko postawi cię na nogi. Ale wcześniej zapal uroczą małą świeczkę, może kominek, z którego cudowne zapachy rozejdą się do wszystkich zakamarków domu. Przygotuj miękki kąpielowy ręcznik w ulubionym kolorze i powiedz domownikom, że zajmujesz łazienkę na około godzinę. Poproś ich również by podarowali ci ten czas i swoje pytania, nierozwiązane problemy czy zmartwienia odłożyli na później.

1.Weź prysznic, a następnie napełnij wannę ciepłą, ale niegorącą wodą i wlej do niej 10-15 kropli wybranych olejków.

Jeśli jesteś zestresowana i poirytowana możesz użyć 5 kropli olejku lawendowego, 3 kropli bergamotowego i 2 kropli pomarańczowego. Jeśli natomiast dokucza ci przede wszystkim zmęczenie fizyczne i umysłowe przygotuj kąpiel z 5 kropli olejku rozmarynowego, 2 kropli ylangowego i 3 kropli cytrynowego.

2.Zanurz się w pachnącej i, dzięki działaniu tych naturalnych substancji, odżywczej wodzie i masuj ciało pływającymi po jej powierzchni olejkami, pozwól by pielęgnowały twoją skórę. Wdychaj aromatyczne zapachy i rozkoszuj się tą niezwykłą kąpielą przez około 15-30 min.

3.Wytrzyj ciało ręcznikiem, ale nie spłukuj, niech te lecznicze substancje i ich zapachy działają nawet po zabiegu. Możesz również natrzeć ciało specjalną naturalną, pachnącą oliwką, w której oprócz olejków znajdą się bogate w cenne właściwości oleje bazowe – np. z nasion winogron czy słodkich migdałów.

Jeśli nie posiadasz gotowych preparatów wlej na łyżkę stołową oleju 2-5 kropli wybranego olejku lub mieszaniny olejków i delikatnie wmasuj w ciało. Nałóż miękki szlafrok i koniecznie ciepłe pantofle. Poczuj jak twoje ciało „cieszy” się z prezentu, jakim go obdarowałaś, zobacz jak bardzo potrzebowało tego i bądź pewna, że odwdzięczy się siłą, energią i pozytywnym nastawieniem do świata. Powoli powracaj do codzienności. Pamiętaj, że ilekroć będziesz potrzebowała wyciszenia, relaksu i odpoczynku możesz skorzystać ze swojego domowego SPA.

Nasz ekspert
Dr Iwona Konopacka-Brud - absolwentka Politechniki Warszawskiej. Tytuł Doktora Nauk Technicznych uzyskała w Instytucie Chemii Przemysłowej. Pracownik naukowy Instytutu, od 1991 r. kierownik Laboratorium Badawczego, a od 2006 r. Dyrektor do Spraw Badawczych Pollena-Aroma.

Stworzyła markę Dr Beta – serię kosmetyków naturalnych opartych o substancje czynne zawarte w olejkach eterycznych oraz receptury aromaterapeutyczne, w których stosowane są olejki.

Prezes Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego oraz redaktor naczelna czasopisma naukowego „Aromaterapia”. Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH