• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 lut 2012 10:34

Kąpiel przez duże K

W obecnych czasach coraz ważniejsza staje się odpowiednia regeneracja organizmu, relaks i wypoczynek, który pozwala odbudować siły i mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami - opowiadają Monika i Adam Bronikowscy z HOLA Design, którzy jako antidotum na stres polecają własne domowe SPA.

 

' title=
fot. Green
Akademia Dobrze Mieszkaj
W tej odsłonie Akademii Dobrze Mieszkaj – cyklu artykułów poświęconego funkcjonalnemu i estetycznemu urządzaniu wnętrz – zapraszamy do luksusowego świata salonów kąpielowych i przekonujemy, że salon taki można zaaranżować także w niewielkiej przestrzeni i na miarę każdej kieszeni. Przedstawiamy najciekawsze pomysły na strefę kąpieli w domu. Doradzamy, jak urządzić domowe spa, podpowiadamy, jak wybrać wannę z hydromasażem, gdzie kupić kabinę z hydromasażem, a nawet jak cieszyć się urokami deszczu pod prysznicem.
' title=
fot. Monika i Adam Bronikowscy – HOLA Design

Sauna fińska, wanna z hydromasażem... co jeszcze?

Myśląc o domowym spa wyobrażamy sobie wannę z hydromasażem i ewentualnie saunę. Jednak rynek oferuje nam dużo większe możliwości wybo

ru zarówno elementów gotowych, personalizowanych, jak i wykonywanych od podstaw pod konkretne potrzeby klienta czy miejsca instalacji. Zacznijmy zatem do sauny. Po pierwsze, możemy zastosować różnego rodzaju piece, dające możliwość różnorodnego wykorzystania naszej sauny lub od razu zdecydować się na zakup gotowej kabiny posiadającej różnorodne funkcje. Może być ona wyposażona w typowe funkcje sauny suchej, mieszanej, sauny z promiennikami infrared, elementy pozwalające na uzupełnienie relaksu o aromaterapię czy chromoterapię, systemy nagłaśniające i multimedialne.

Obok sauny fińskiej często spotykanym rozwiązaniem w większych realizacjach jest instalacja osobnej kabiny parowej – z racji dużej wilgotności inna jest konstrukcja ścian i sufitu tej kabiny niż tradycyjnej sauny fińskiej. Dla mniejszych przestrzeni dedykowane są kabiny typu kombi, często bogato wyposażone i o ekskluzywnym charakterze. Mogą one łączyć w sobie również funkcje prysznica wyposażonego w bicze wodne. Te ostatnie dostępne są także jako systemy do  zabudowy w ramach murowanych kabin prysznicowych.

Obok nich w kabinie prysznicowej coraz częściej pojawiają się deszczownice, również z elementami chromoterapii oraz systemy audio – wideo. Masaż wodny to jednak głównie domena wanien. Wanny z hydromasażem, jedno czy wieloosobowe, też coraz częściej wyposażane są w dodatkowe systemy świetlne czy audio-wizualne. Osobnym tematem jest wybór rodzaju zastosowanego systemu hydromasażu. Tutaj producenci również dają klientowi duży wybór różnorodnych opcji rozbudowy podstawowych rozwiązań.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Glazurniczka_Rotberg, 2012-04-01 19:02:31

    jak najbardziej, duzę jasne kafle optycznie powiększą malą lazienkę.

    W zaleznosci od ksztaltu lazienki wzgledem drzwi mozna tez ja optycznie poszerzyć lub sprawic bywydawala się wyższa
  • Aśka, 2012-02-27 16:46:51

    Niesamowicie wyglada ten salon kompielowy Ceramstic. Czy takie kafle sprawdza sie w malej lazience?

POLECAMY W SERWISACH