• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 marz 2009 23:33

Komfort z panelem

Szybki relaks w łazience – w tej dziedzinie chyba nic nie zastąpi paneli prysznicowo-masażowych. Wymasują strumieniami wody po stresującym dniu, nieprzespanej nocy czy treningu.

Większość paneli wyposażona jest w dwa rodzaje natrysku: górny oraz rączkę prysznicową. Górny to najczęściej głowica deszczowa, która daje efekt kąpieli w strugach deszczu czy delikatnej mżawce, lub kaskadowa, przypominająca strumień wodospadu. Rączki prysznicowe mogą mieć 1-5 różnych rodzajów strumieni. Różna jest także liczba dysz służących do hydromasażu. Zwykle panele mają ich po 1-8 sztuk.

Dysze przybierają różne rozmiary: od bardzo małych, które niekiedy nawet trudno zauważyć, po duże, z których woda leje się dosłownie strumieniami. Nowością są dysze z dziesiątkami drobnych otworów do masażu typu igiełkowego. Im więcej dysz, tym dokładniej będą wymasowane poszczególne partie ciała.

Komfortowe masowanie

Komfort kąpieli poprawiają termostaty – dzięki nim woda ma zawszę tę samą, ustawioną wcześniej temperaturę – oraz oświetlenie, chromoterapia, półki na kosmetyki, siedziska.

Hansgrohe
fot. Hangrohe

Kształt paneli to z reguły płyta o wysokości 105-200 cm i szerokości 18-45 cm. Podczas zakupów trzeba także zwrócić uwagę na sposób montażu. Większość modeli jest przystosowana do instalacji tylko płasko na ścianie. Niektóre można umieścić i na ścianie, i w narożniku. Nieliczne urządzenia są dostępne wyłącznie w wersjach do narożników oraz do montażu bezpośrednio w podłodze, jako kolumny wolno stojące.

Nowy trend to coraz większa różnorodność materiałów, z których są wykonane panele. Oprócz metali (aluminium, stal szlachetna) i akrylu, dostępne są panele m.in. ze szkła, drewna, sztucznego kamienia, a nawet ceramiki. Zauważalna jest tendencja do łączenia ze sobą różnych materiałów.

Fachowiec radzi
Radomir Buksza
Panel masażowy to wielofunkcyjne urządzenie, przy pomocy którego stosunkowo szybko można przemienić, nawet najmniejszą łazienkę w salon hydromasażu. Co ważne, jego montaż nie wymaga uciążliwego i kosztownego remontu. Wystarczy zainstalować go w miejsce dotychczasowej baterii prysznicowej. Jednak, aby było to możliwe, należy upewnić się czy w naszej łazience jest odpowiednie ciśnienie wody – to ono jest gwarancją prawidłowej pracy panelu. Gdy ciśnienie jest za niskie, zbyt mała będzie siła strumieni wody z dysz, a tym samym hydromasaż nieefektywny. Problem ten może dotyczyć łazienek usytuowanych na wyższych kondygnacjach. Minimalne ciśnienie to 2,5 bara, a różnica między ciśnieniem wody zimnej i ciepłej nie może być większa niż 0,5 bara. Przed zakupem konkretnego panelu warto też sprawdzić, czy aktualnie istniejące przyłącza wodne są odpowiednie do wybranego przez nas modelu.
Radomir Buksza, Wellness Product Manager w firmie Roca

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • karamba, 2009-10-16 23:30:43

    Swieta racja- panele to fajna sprawa. Jednak mozna nawet kupic sama glowice sluchawkowa z funkcja masazu. To tez jest swietne rozwiazanie. Polecam aquauroda.
  • eryk, 2009-06-26 16:51:49

    Największa gama paneli prysznicowych dostępna jest ul. Głębocka 13 lok 4.    Pozdrawiam,

POLECAMY W SERWISACH