Wanna Tarragona z serii Solid Surface, wymiary 170x170 cm, umywalka wolnostojąca Dijon z serii Solid Surface, wymiary 60x44 cm, w kolorze czarnym (możliwy dowolny inny kolor). Fot. Riho.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Wanna Tarragona z serii Solid Surface, wymiary 170x170 cm, umywalka wolnostojąca Dijon z serii Solid Surface, wymiary 60x44 cm, w kolorze czarnym (możliwy dowolny inny kolor). Fot. Riho.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 sie 2016 09:51

Łazienka dla rodziny – 10 wanien z praktycznymi półkami

Wanny z wyprofilowanymi półkami to praktyczne rozwiązanie dla całej rodziny. Podczas kąpieli wygodnie mieć kosmetyki, gąbki czy szczotki w zasięgu ręki. Często przydaje się także siedzisko.

Prostokątne, owalne, asymetryczne, okrągłe, trapezowe – wanny mają różne kształty. W każdej wersji mogą mieć wyprofilowane półki lub nie. Przydają się one na kosmetyki, dekoracje, przybory oraz – gdy w domu są dzieci – zabawki kąpielowe. Dzięki temu, że półki tworzą jednolitą powierzchnię z misą wanny, łatwo je wyczyścić. W zależności od modelu półki mają dużą lub małą powierzchnię:

  • Krawędzie poszerzone - tego typu półki są wystarczające, by odstawić szampon, mydło czy peeling. Zwykle są wyprofilowane z jednej lub dwóch stron wanny, ale mogą także ją otaczać dokoła.
    Niektóre wanny mają podwyższone krawędzie, co zapobiega zsuwaniu się ustawionych na nich rzeczy. Największą powierzchnię na kosmetyki mają z reguły narożne wanny asymetryczne.

  • Siedziska – to również rodzaje półek. Mogą być wyprofilowane na wysokości krawędzi wanny albo poniżej w misie. Można ich używać albo do siedzenia, np. podczas wykonywania peelingu stóp, albo jako duże półki na kosmetyki. Takie siedziska przydają się także podczas kąpieli osób niepełnosprawnych. Czasami pełnią również funkcję podłokietnika.

Narożne wanny z siedziskami są często wybierane do łazienek na poddaszach, ze skosami dachowymi. Ustawia się je tak, by siedzisko znajdowało się pod skosem. Dzięki temu misa wanny jest bardziej wysunięta spod niskiego skosu do środka łazienki (gdzie sufit jest wyżej), co przekłada się na bardziej wygodne korzystanie z niej. Siedzisko zaś służy tylko jako duża półka, bo ze względu na skos dachowy, nie można na nim siadać.

Tego typu wanny można wyposażyć dodatkowo. Metalowe relingi przy krawędziach będą wieszakami na ręczniki. Uchwyty oraz powłoki antypoślizgowe to większe bezpieczeństwo, a zagłówki – komfort.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH