Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Stefa kąpieli umieszona pod skosem została efektownie wyróżniona mozaiką w różnych odcieniach niebieskiego. Parapet tworzy poręczną półkę. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Stefa kąpieli umieszona pod skosem została efektownie wyróżniona mozaiką w różnych odcieniach niebieskiego. Parapet tworzy poręczną półkę. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Joanna Buharewicz
  • 18 maj 2015 14:43 (aktualizacja: 22 maj 2015 11:17)

Łazienka na poddaszu - pomysły na wannę pod skosami

Przestrzeń pod skosami w łazience najlepiej wykorzystać na ulokowanie wanny. Zobaczcie dlaczego.

Skosy w pomieszczeniach na poddaszu zabierają sporo przestrzeni użytkowej. Pod skośnymi ścianami w łazience ciężko zorganizować odpowiednią ilość miejsca do przechowywania czy ulokować prysznic. Jednak w tym kłopotliwym miejscu idealnie odnajdzie się wanna. Przecież korzystamy z niej w pozycji siedzącej lub leżącej, więc obniżające się nad głową ściany nie będą przeszkadzać w czasie kąpieli.

Zorganizowanie strefy kąpieli pod skosami ma jeszcze inne zalety. Odpowiednia zabudowa i dekoracja ściany nad wanną wraz ze skosami sprawią, że miejsce to zyska na przytulności. Okna dachowe, pod którymi często mieści się wanna, sprzyjają relaksowi w czasie kąpieli. Błękit nieba czy wierzchołki drzew w dzień lub rozgwieżdżone niebo nocą – któż nie chciałby mieć takich widoków w czasie kąpieli? Nie bez znaczenia jest też oczywiście to, że takie okno to dodatkowe źródło naturalnego światła.

Niezwykle efektownie w łazience pod skosami wyglądają wanny wolno stojące. Sprawiają, że łazienka zmienia się wręcz w salon kąpielowy i niezwykłe miejsce relaksu. Jednak do uzyskania takiego efektu potrzebne jest dość duże wnętrze. 

W małej przestrzeń okolice wanny pod skosami warto wyposażyć w dodatkowe półki na przechowywanie. Często zabudowa wanny tworzy właśnie takie praktyczne powierzchnie, które można wykorzystać do trzymania kosmetyków lub świec i dekoracyjnych bibelotów.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA