Stefa kąpieli umieszona pod skosem została efektownie wyróżniona mozaiką w różnych odcieniach niebieskiego. Parapet tworzy poręczną półkę. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Stefa kąpieli umieszona pod skosem została efektownie wyróżniona mozaiką w różnych odcieniach niebieskiego. Parapet tworzy poręczną półkę. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Joanna Buharewicz
18 maj 2015 14:43

Łazienka na poddaszu - pomysły na wannę pod skosami

Przestrzeń pod skosami w łazience najlepiej wykorzystać na ulokowanie wanny. Zobaczcie dlaczego.

Skosy w pomieszczeniach na poddaszu zabierają sporo przestrzeni użytkowej. Pod skośnymi ścianami w łazience ciężko zorganizować odpowiednią ilość miejsca do przechowywania czy ulokować prysznic. Jednak w tym kłopotliwym miejscu idealnie odnajdzie się wanna. Przecież korzystamy z niej w pozycji siedzącej lub leżącej, więc obniżające się nad głową ściany nie będą przeszkadzać w czasie kąpieli.

Zorganizowanie strefy kąpieli pod skosami ma jeszcze inne zalety. Odpowiednia zabudowa i dekoracja ściany nad wanną wraz ze skosami sprawią, że miejsce to zyska na przytulności. Okna dachowe, pod którymi często mieści się wanna, sprzyjają relaksowi w czasie kąpieli. Błękit nieba czy wierzchołki drzew w dzień lub rozgwieżdżone niebo nocą – któż nie chciałby mieć takich widoków w czasie kąpieli? Nie bez znaczenia jest też oczywiście to, że takie okno to dodatkowe źródło naturalnego światła.

Niezwykle efektownie w łazience pod skosami wyglądają wanny wolno stojące. Sprawiają, że łazienka zmienia się wręcz w salon kąpielowy i niezwykłe miejsce relaksu. Jednak do uzyskania takiego efektu potrzebne jest dość duże wnętrze. 

W małej przestrzeń okolice wanny pod skosami warto wyposażyć w dodatkowe półki na przechowywanie. Często zabudowa wanny tworzy właśnie takie praktyczne powierzchnie, które można wykorzystać do trzymania kosmetyków lub świec i dekoracyjnych bibelotów.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Basia, 2015-06-19 19:37:13

    Gdzie można kupić tąką mozaikę?

POLECAMY W SERWISACH