Łazienka na poddaszu ma modną, niebieską mozaikę oraz wygodną wannę. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Łazienka na poddaszu ma modną, niebieską mozaikę oraz wygodną wannę. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
07 paź 2015 14:23

Łazienka na poddaszu – tak urządzają polscy architekci

Aby wnętrze było funkcjonalne i wygodne ważne jest odpowiednie rozmieszczenie sprzętów – pod skosem dachowym warto zamontować wannę.

Dużą rolę w urządzaniu łazienki na poddaszu gra wysokość ścianki kolankowej (czyli ściany prostopadłej do podłogi), ale także – nachylenie kąta dachu. Klimatu bez wątpienia dodadzą okna dachowe, które nie tylko wpuszczą więcej naturalnego światła, ale również – zapewnią widoki np. na gwieździste niebo w czasie kąpieli. Jeśli chodzi o montaż wyposażenia, nie zawsze dopasowanie kształtu i rozmiarów wanny do wnętrza na poddaszu jest łatwe. Do wyboru mamy jednak modele narożne, prostokątne (np. z szerszym rantem) oraz wanny wolno stojące, które dobrze się sprawdzają.

Piękne wanny na dekoracyjnych nóżkach dobrze sprawdzą się w łazienkach o większym metrażu. Model wolno stojący wymaga nieco więcej miejsca, jest jednak bardzo dekoracyjnym elementem wyposażenia. Jeśli jednak decydujemy się na montaż prostokątnej wanny tuż pod skosem, warto wybrać tę z szerszym rantem – dzięki niemu zyskamy dodatkową powierzchnię na odstawienie kosmetyków i łatwiej będzie korzystać z kąpieli.

Jeśli preferujemy kabinę prysznicową, również można ją dopasować do kształtu skosu – decydując się na model wykonany za zamówienie i pod wymiar. Łazienka pod skosami może mieć również bardzo przytulny i domowy klimat – wystarczy zadbać o jej odpowiednią kolorystykę. Polscy projektanci urządzają wnętrza na poddaszu stosując ponadczasowe biele, jasne beże czy ciepłe brązy. Klimatu dodają aranżacji także naturalne materiały – fornir drewna czy kremowy marmur.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH