Wolno stojącą wannę ulokowano tuż pod oknem na poddaszu, dzięki czemu możemy kąpać się przy naturalnym świetle. Zabudowana ciemnym drewnem teakowym o pięknym, głębokim wybarwieniu doskonale współgra z szarym kamieniem użytym w aranżacji ścian i podłóg. Projekt Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Wolno stojącą wannę ulokowano tuż pod oknem na poddaszu, dzięki czemu możemy kąpać się przy naturalnym świetle. Zabudowana ciemnym drewnem teakowym o pięknym, głębokim wybarwieniu doskonale współgra z szarym kamieniem użytym w aranżacji ścian i podłóg. Projekt Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
03 lip 2014 13:25

Łazienka na poddaszu. Zobacz jak ustawić wannę pod skosami

Łazienka na poddaszu to rozwiązanie nader popularne. Nie zawsze jednak wiemy, jak zaaranżować  przestrzeń pod skosami, a przede wszystkim gdzie ustawić wannę.  Zobaczcie,  jak z problemem tym poradzili sobie rodzimi architekci.

Wanna w łazience to podstawowy element wyposażenia. Zwłaszcza, gdy mamy domek jednorodzinny oraz jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej łazienki - i to zazwyczaj nie jednej. Problem pojawia się w momencie, gdy nasza przestronna łazienka znajduje się na poddaszu. Często nie wiemy jak sobie poradzić ze skosami: gdzie ulokować wannę i jak to zrobić, by podczas wychodzenia z kąpieli po prostu nie stuknąć głową w sufit? Z pomocą przyjdą nam rodzimi architekci, których rozwiązania przedstawiamy.

Wanna do zabudowy

Najprostszym, a przy tym dobrze sprawdzonym sposobem na zamontowanie wanny pod skosami jest lekkie wysunięcie jej do środka pomieszczenia, tak by ranty nie dotykały bezpośrednio prostopadłych względem siebie ścian. Te rozwiązanie doskonale sprawdza się przy montażu tradycyjnych wanien do zabudowy. Pozwala to także uzyskać dodatkowe półeczki na kosmetyki, bibeloty czy świece. W miejsca te możemy także zamontować tzw. baterie na wannowe. Poza oczywistą funkcją praktyczną, są one bardzo efektowne i same w sobie stanowią ciekawą ozdobę. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się także przy wanna owalnych i asymetrycznych.

Jeżeli chodzi o materiał jakim wyłożymy uzyskane w ten sposób dodatkowe miejsce przy brzegach wanny, to oczywiście najlepiej sprawdzą się płytki, którymi wyłożyliśmy wannę. Zwłaszcza przy stosunkowo niedużym przesunięciu. Możemy też zdecydować się by z jednej ze stron, najlepiej tej krótszej, wanna została bardziej wysunięta do przodu. Wtedy możemy zrobić tu mini regalik, zawierający dodatkowe półki wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, drewna, a nawet ażurowe czy kute. Przy wysunięciu do 50-60 cm możemy też zrobić pomocnicze siedzisko, które pozwoli wygodnie osuszyć ciało po kąpieli.

Wanna wolno stojąca

Innym rozwiązaniem będzie zamontowanie wanny wolno stojącej. Ta opcja wymaga jednak wcześniejszego przygotowania instalacji sanitarnej. Stąd decyzja o wybraniu tego typu wanny powinna być powzięta na etapie budowy bądź remontu. Jeżeli jednak zdecydujemy się na tę opcję – efekt na pewno będzie niesamowity. Do tego, dzięki coraz bogatszej ofercie wanien wolno stojących dostępnych na rynku, możemy bez problemu dobrać taki model, który nie tylko doskonale wpisze się w stylistykę naszej łazienki, ale i spełni wszystkie nasze wymagania estetyczne i funkcjonalne. Obok wanien klasycznych – na lwich nóżkach czy owalnych o organicznych formach, znajdziemy też tu wanny do zabudowy oraz te z gotowymi panelami do osłony. Jedynym minusem w tego typu rozwiązaniach jest cena – wanny te, jak i baterie do nich dedykowane, są zdecydowanie droższe od tradycyjnych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH