• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
17 paź 2011 12:46

Łazienka w stylu retro

Luksusowy salon kąpielowy w klasycznym stylu, to marzenie wielu osób. Co trzeba i co warto wziąć pod uwagę przy jego urządzaniu, radzi architekt Maciej Bołtruczyk.

 

' title=
fot. Odpowiednie oświetlenie, np. w okolicach lustra, to - niezależnie od wybranej stylistyki - jedna z ważniejszych rzeczy w łazience. Fot. Benjamin Moore.

Przestrzeń do aranżacji

Wielkość wnętrza ma tu olbrzymie znaczenie. Jeśli chcemy ciekawie zaaranżować stylową łazienkę, trudniej będzie nam tego dokonać w niewielkim pomieszczeniu. "Najciekawsze" gabarytowo wnętrza to te o kształcie kwadratu, o długości ścian minimum trzy na trzy metry. Oczywiście w mniejszej przestrzeni też możemy stworzyć ciekawe wnętrze, pamiętajmy wtedy tylko, aby nie przeładować łazienki zbędnymi bibelotami.

Ważny punkt wyjścia

Najlepiej zacząć aranżowanie wnętrza od jednego, istotnego detalu, który stanie się punktem wyjścia (to może być np. charakterystyczna, stylowa wanna). Powinien to być rodzaj "hasła" określającego styl, element wyraźnie wpisujący się w daną epokę, który stanie się dominantą łazienki.

Jak dobierać?

Dobór odpowiedniego wyposażenia nie jest rzeczą trudną. Rzeczy po prostu do siebie pasują, albo nie. Jeżeli chodzi o styl klasyczny, można znaleźć na rynku naprawdę wiele atrakcyjnych produktów. Warto pamiętać, że nie zawsze to, co klasyczne (np. stylizowana miska ustępowa, czy umywalka z baterią) będzie idealnie pasować do nowoczesnego mebla. Najważniejsze, by te elementy "nie kłóciły się" się ze sobą, a to, moim zdaniem, jest raczej łatwe do zauważenia.

' title=
fot. Klasyczny salon kąpielowy najlepiej sprawdza się w większej przestrzeni. Fot. Ceramika Paradyż

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH