Optyczne powiększanie zapewnia łazience duża tafla lustra, w której odbija się oryginalna fototapeta. Proj. Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz
Optyczne powiększanie zapewnia łazience duża tafla lustra, w której odbija się oryginalna fototapeta. Proj. Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Łazienka.pl
11 kwi 2016 12:26

Mała łazienka. 12 pomysłów jak ustawić wannę

Zazwyczaj mała łazienka w bloku to wnętrze, w którym ważne jest funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów. Ograniczona ilość miejsca wymaga przemyślanych rozwiązań.

Nieduży metraż często utrudnia montaż wymarzonej wanny w pomieszczeniu. Z pomocą przyjdą modele o małej długości, które warto zamontować np. przy ścianie lub w rogu łazienki. Kiedy zależy nam na wannie, warto wybrać modele o małych rozmiarach – o długości np. 120 lub 140 cm. Polscy projektanci polecają ich montaż np. w rogu pomieszczenia lub przy ścianie – pozwoli to zaoszczędzić miejsce na dodatkowe sprzęty.

Mała łazienka z wanną może być wnętrzem urządzonym w wielu modnych stylach – np. loftowym, klasycznym czy minimalistycznym. Przy małym metrażu ważne jest zastosowanie jasnej kolorystyki – białe lub kremowe płytki ceramiczne na ścianach nie przytłoczą wnętrza i dodadzą mu lekkości. Polscy architekci stosują też inne optyczne triki, które optycznie powiększają – np. duże tafle lustra zamontowane prostopadle do siebie, odpowiednio rozmieszczone światła czy meble z połyskliwymi powierzchniami.

SPRAWDŹ WSZYSTKIE PROPOZYCJE NA WANNĘ W MAŁEJ ŁAZIENCE TU

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH