Parawan nawannowy jednoczęściowy gięty BE SPOT to sposób na połączenie funkcji wanny i prysznica na małej przestrzeni; w wersji lewej i prawej. Fot. Excellent

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Parawan nawannowy jednoczęściowy gięty BE SPOT to sposób na połączenie funkcji wanny i prysznica na małej przestrzeni; w wersji lewej i prawej. Fot. Excellent
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
13 maj 2017 07:46

Mała łazienka - praktyczne rozwiązania

Urządzić małą łazienkę to prawdziwe wyzwanie. Wiedzą o tym również producenci wyposażenia, dlatego na rynku znajdziemy meble, ceramikę sanitarną i armaturę specjalnie do małych wnętrz.

Zanim wybierzemy wyposażenie do małej łazienki, warto zasięgnąć porady architekta. Sprawdzone sposoby na to, jak modne i funkcjonalnie urządzić łazienkę na małym metrażu przedstawia arch. Małgorzata Mataniak-Pakuła z pracowni Architektura i Wnętrza Profilart:

W małej łazience doradzam umieszczenie na jednej ścianie miski w.c. oraz umywalki, a ponad nim szafki z lustrami. Jeśli na prostopadłej ścianie umieścimy fototapetę lub grafikę, to optycznie wydłużymy i poszerzymy pomieszczenie. Prysznic z przesuwanymi drzwiami zajmie mniej miejsca niż nawet najmniejsza wanna, ale jeśli jest na nią miejsce, to warto zamontować parawan nawannowy i mieć dwie funkcje w jednym.

Dobrym sposobem na optyczne powiększenie przestrzenie jest jednolita podłoga (najlepiej jednorodna i jasna) w łazience i w pomieszczeniu, z którego się do niej wchodzi. Da to także wrażenie spójności, co przy niewielkich powierzchniach jest bardzo pożądane. Nie ważne jaki wzór płytek wybierzemy, ważne by były jasne i dopasowane do płytek ściennych. Podłoga powinna być odsłonięta, więc obudowa wanny koniecznie z podcięciem na stopy, umywalka z szafką i toaleta podwieszone, kabina prysznicowa najlepiej bez brodzika, zainstalowana bezpośrednio na podłodze.

Prostokątne duże płytki ułożone poziomo poszerzą optycznie wąskie pomieszczenia. W małych łazienkach unikamy ozdobnych pasów, dekorów i innych rozbijających płaszczyzny elementów dekoracyjnych. Odpowiednie oświetlenie (o mocnej białej barwie 4000-5000 K), sprawi, że małe pomieszczenie wyda się większe.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • mariola, 2017-05-17 14:47:39

    Największą sztuką jest zaprojektowanie małej łazienki .Płytki dekoracyjne nie mogą byc zbyt duże.Można sporo zaoszczędzic na zakupach w internecie.

POLECAMY W SERWISACH