Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wanna akrylowa Delta z parawanem i obudową - parawan nawannowy to świetny sposób na połączenie funkcji wanny i prysznica w małej łazience. Fot. Riho.

Wanna akrylowa Delta z parawanem i obudową - parawan nawannowy to świetny sposób na połączenie funkcji wanny i prysznica w małej łazience. Fot. Riho.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 30 maj 2016 11:22 (aktualizacja: 30 maj 2016 12:36)

Mała łazienka: sposób na prysznic

W małej łazience często trudno o wygodę. Aby urządzić strefę prysznica modnie, komfortowo i funkcjonalnie, warto poznać kilka sprawdzonym pomysłów, które pomogą urządzić nawet najmniejszą łazienkę.

Kąpiel pod prysznicem może być wygodna bez względu ma powierzchnię łazienki. Kabina, wnęka prysznicowa, czy parawan nawannowy to rozwiązania, które można zastosować także w małych łazienkach. 

Decydując się na klasyczną kabinę prysznicową, najlepiej wybrać modele do narożnika. Taki zajmuje najmniej miejsca, a gwarantuje, że kąpiel pod prysznicem będzie wygodna. Nie mniej niż wymiary kabiny, w przypadku małych łazienek liczy się sposób otwierania. Jeżeli wybierzemy model z drzwiami otwieranymi na zewnątrz, musimy zaplanować także dodatkową przestrzeń niezbędną, aby możliwe było otwarcie drzwi. Gdy takiej dodatkowej przestrzeni brakuje najlepiej wybrać model z wejściem narożnym, z drzwiami rozsuwanymi lub składanymi do środka podczas otwierania. 

W wąskich i nieustawnych łazienkach zwykle nie sposób zmieścić w kabiny prysznicowej. Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie wnęka prysznicowa. Można wykorzystać istniejącą wnękę lub stworzyć ją wznosząc jedną dodatkową ściankę działową. 

Nie zawsze możemy zrezygnować z wanny na rzecz prysznica. Jeżeli w domu są  zwolennicy tradycyjnej kąpieli i szybkiego prysznica można pogodzić ich potrzeby planują w łazience wannę z parawanem nawannowym. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA