Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wanna akrylowa asymetryczna DORADO z parawanem, 170x75(90) cm. Marka Riho, fot. materiały prasowe.

Wanna akrylowa asymetryczna DORADO z parawanem, 170x75(90) cm. Marka Riho, fot. materiały prasowe.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 22 lip 2016 12:33 (aktualizacja: 26 lip 2016 12:35)

Mała łazienka: tak połączysz wannę i prysznic

W małej łazience trudno zmieścić zarówno wannę i kabinę prysznicową. Można jednak połączyć ich funkcje, a komfortową kąpieli w wannie i pod natryskiem zapewni parawan nawannowy.

Urządzając łazienkę dla rodziny, czy też komfortowe wnętrze dla dwojga często stajemy przed dylematem: wanna czy prysznic? Wśród domowników są zwykle zarówno zwolennicy kąpieli w wannie jak i pod natryskiem, a łazienka powinna zapewniać identyczny poziom komfortu dla wszystkich użytkowników. 

Jeżeli metraż naszej łazienki pozwala na instalację zarówno kabiny prysznicowej jak i wanny - nie ma problemu. Jednak właściciele małych łazienek musza znaleźć kompromisowe rozwiązanie. 

Sposobem na pogodzenie różnych potrzeb i preferencji odnośnie stylu kąpieli będzie parawan nawannowy. Zamontowany przy ścianie i oparty o rant wanny pozwoli korzystać z wanny tak, jak z kabiny prysznicowej. Aby kąpiel pod natryskiem była wygodna trzeba jeszcze wyposażyć łazienkę w odpowiednią armaturę. Może to być głowica deszczowa: sufitowa lub ścienna czy chociażby zestaw natryskowy w postaci słuchawki prysznicowej i drążka z uchwytem o regulowanej wysokości. 

Parawan nawannowy może mieć formę jednej stałej ścianki, lub też składać się z dwóch - trzech szklanych elementów połączonych na zawiasach. Taka wersja daje możliwość złożenia parawanu płasko na ścianie. Wówczas, gdy jest nieużywany - pozostaje niemal niewidoczny i w najmniejszym stopniu nie utrudnia korzystania z wanny.

Dla korzystających z natrysku parawan daje możliwość komfortowej kąpieli w strugach deszczu bez obawy o zachlapanie łazienki.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA