Wanna akrylowa asymetryczna DORADO z parawanem, 170x75(90) cm. Marka Riho, fot. materiały prasowe.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Wanna akrylowa asymetryczna DORADO z parawanem, 170x75(90) cm. Marka Riho, fot. materiały prasowe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 lip 2016 12:33

Mała łazienka: tak połączysz wannę i prysznic

W małej łazience trudno zmieścić zarówno wannę i kabinę prysznicową. Można jednak połączyć ich funkcje, a komfortową kąpieli w wannie i pod natryskiem zapewni parawan nawannowy.

Urządzając łazienkę dla rodziny, czy też komfortowe wnętrze dla dwojga często stajemy przed dylematem: wanna czy prysznic? Wśród domowników są zwykle zarówno zwolennicy kąpieli w wannie jak i pod natryskiem, a łazienka powinna zapewniać identyczny poziom komfortu dla wszystkich użytkowników. 

Jeżeli metraż naszej łazienki pozwala na instalację zarówno kabiny prysznicowej jak i wanny - nie ma problemu. Jednak właściciele małych łazienek musza znaleźć kompromisowe rozwiązanie. 

Sposobem na pogodzenie różnych potrzeb i preferencji odnośnie stylu kąpieli będzie parawan nawannowy. Zamontowany przy ścianie i oparty o rant wanny pozwoli korzystać z wanny tak, jak z kabiny prysznicowej. Aby kąpiel pod natryskiem była wygodna trzeba jeszcze wyposażyć łazienkę w odpowiednią armaturę. Może to być głowica deszczowa: sufitowa lub ścienna czy chociażby zestaw natryskowy w postaci słuchawki prysznicowej i drążka z uchwytem o regulowanej wysokości. 

Parawan nawannowy może mieć formę jednej stałej ścianki, lub też składać się z dwóch - trzech szklanych elementów połączonych na zawiasach. Taka wersja daje możliwość złożenia parawanu płasko na ścianie. Wówczas, gdy jest nieużywany - pozostaje niemal niewidoczny i w najmniejszym stopniu nie utrudnia korzystania z wanny.

Dla korzystających z natrysku parawan daje możliwość komfortowej kąpieli w strugach deszczu bez obawy o zachlapanie łazienki.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Karolinka , 2014-11-19 12:48:35

    Znany motyw i bardzo praktyczny ale jak połaczyć sedes z bidetem w jedno ? właśnie oszczędzając miejsce i zyskujac dwa w jednym ...
    Należy zamontować na miskę WC biobidet :-)

POLECAMY W SERWISACH