Asymetryczna wanna SPLIT Koło oferowana w wersji prawo- i lewostronnej z panelami przednim i bocznymi, może być kompletowana z dedykowanym parawanem. W opcji dodatkowej zagłówek. 1.095 zł/ wanna, 1.009 zł/parawan, 357 zł/panel boczny, 614 zł/panel frontowy. Fot. Koło

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Asymetryczna wanna SPLIT Koło oferowana w wersji prawo- i lewostronnej z panelami przednim i bocznymi, może być kompletowana z dedykowanym parawanem. W opcji dodatkowej zagłówek. 1.095 zł/ wanna, 1.009 zł/parawan, 357 zł/panel boczny, 614 zł/panel frontowy. Fot. Koło
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
08 wrz 2016 09:17

Modna łazienka - 10 pomysłów na strefę kąpieli

Wanna wolno stojąca, narożna z parawanem czy kabina prysznicowa? Bez względu na metraż łazienki możemy sobie zapewnić wyjątkowy komfort kąpieli.

Mam małą łazienka – to najczęściej słyszane wyznanie urządzających mieszkanie. Łazienka o powierzchni poniżej 5 metrów kwadratowych to nie wyjątek, a raczej standard, zwłaszcza w bloku. Trudno zmieścić w niej wannę, a o montażu wanny i kabiny nie ma nawet co marzyć. Na szczęście istnieją sposoby, aby pogodzić oczekiwania wszystkim domowników.

Wanna czy kabina?

Producenci wyposażenia proponują wanny o kompaktowych wymiarach przeznaczone do montażu w narożniku – specjalnie z myślą o małych łazienkach. Dodatkowym udogodnieniem jest dedykowany parawan. Daje to możliwość korzystania z wanny jak z kabiny prysznicowej. Bez ryzyka zachlapania łazienki.

Nowoczesny prysznic

Gdy na wannę nie ma miejsca pozostaje wybór z bogatej oferty producentów kabin prysznicowych. Coraz częściej rezygnujemy z wanien na rzecz prysznica nie tylko ze względu na mały metraż, ale także wnętrzarską modę. Kabiny montujemy bezpośrednio na posadzce, a odprowadzenie wody powierzamy odpływom liniowym. Oferta kabin prysznicowych zwraca uwagę przede wszystkim nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie eksploatacji. Wszystkie elementy kabiny przekonują zarówno nowoczesnym designem, ale także trwałością i solidnością. Mosiężne zawiasy z mechanizmem windowym znajdziemy w większości modeli. Ten mechanizm sprawia, że podczas otwierania i zamykania (wielokrotnego!) uszczelki nie szorują o posadzkę, a więc nie niszczą się i nie zużywają zbyt szybko.

Wygodna na co dzień 

Z kolei szkło, z którego wykonane jest wypełnienie kabin pokryte jest zwykle specjalną powłoką, która chroni przed osadem kamiennym i zaciekami, a kabinę łatwiej jest czyścić; na dłużej zachowuje też estetyczny wygląd. Bardzo ciekawie prezentują się nowe rozwiązania dotyczące możliwości czyszczenia kabin w zakamarkach. Specjalne, wypinane rolki lub system magnetycznego prowadzenia pozwala na „wypięcie” dolnej części szyby (wystarczy lekko pchnąć), by mieć dostęp do trudno dostępnych miejsc.

Kwestia higieny jest nie mniej bliska producentom wanien. Na rynku znajdziemy modele, produkowane z dodatkiem nanocząsteczek srebra, które mają działanie antybakteryjne. Podobne rozwiązania wprowadzają także producenci brodzików. W tej grupie asortymentowej nowością są brodziki z możliwością docinania na wymiar. To brodziki z materiałów kompozytowych, które szczególnie mogą zainteresować właścicieli łazienek o nietypowych kształtach.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH