Zestaw armatury prysznicowej Multi-System. Fot. Deante

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Zestaw armatury prysznicowej Multi-System. Fot. Deante
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
25 kwi 2017 14:30

Modna łazienka: tak urządzisz strefę prysznica

Dla singla, wieloosobowej rodziny, pary z małym dzieckiem czy osób starszych - w zależności od przeznaczenia i potrzeb użytkowników, idealna strefa natryskowa przybierze zupełnie inny kształt.

Choć najlepiej dopasowane rozwiązania mogą różnić się funkcjonalnościami, podpowiadamy, jakie generalne zasady wziąć pod uwagę, by każda wizyta pod prysznicem była źródłem przyjemności i relaksu.

Wygoda użytkowania, optymalnych rozmiarów przestrzeń, łatwość utrzymania w czystości i estetyczne wykończenie współgrające z całościową aranżacją wnętrza - wszystko to składa się na idealną strefę natryskową, która da nam poczucie komfortu podczas wszelkich zabiegów wodnych. By mieć pewność, że nasz projekt zrealizuje te wszystkie założenia, warto zapoznać się ze zróżnicowanymi propozycjami rynkowymi przeznaczonymi do urządzenia tego punktu łazienki. Które z nich w największym stopniu spełnią nasze wymagania?

Kabina prysznicowa: przestronność, wygoda i intymność

Choć wielkość kabiny prysznicowej w istotnym stopniu zdeterminowana jest metrażem łazienki, przemyślany projekt i wybór odpowiedniego wyposażenia mogą sprawić, że nawet w niewielkim pomieszczeniu sprawdzi się komfortowa i przestronna strefa natryskowa. W zależności od rozkładu, wybierać możemy wśród modeli narożnych, szklanych drzwi lub ścianek do zabudowy we wnęce czy otwartych i dodających wizualnej lekkości konstrukcji typu walk-in. Pierwsze z nich to standardowe rozwiązania przeznaczone do montażu w rogu pomieszczenia. Takie umiejscowienie zapewnia najbardziej ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni łazienki, sprawiając że strefa natryskowa jest wizualnie oddzielona od reszty pomieszczenia.

Przeszklone drzwi do zabudowy to natomiast propozycja kierowana do osób, dla których istotne jest zachowanie intymności i komfortu podczas codziennych zabiegów wodnych. By jeszcze bardziej wzmocnić ten efekt, polecane są modele wykonane z matowego szkła lub warianty pokryte dekoracyjnym, typograficznym wzorem. Ostatni z rodzajów – kabina typu walk-in zdobywa coraz więcej zwolenników dzięki przestronności i wygodzie użytkowania wynikającej z braku wysokich progów, utrudniających osobom starszym lub niepełnosprawnym wejście pod prysznic. Tego typu konstrukcja hołduje również szlachetnemu minimalizmowi, doskonale sprawdzi się więc we wnętrzach, gdzie liczy się oszczędne wzornictwo.

Warto pamiętać, że funkcjonalna strefa prysznicowa jest nie tylko komfortowa, ale też wytrzymała i łatwa w utrzymaniu. Podczas zakupu kabiny warto zwrócić uwagę na materiały, z których została ona wykonana i na poszczególne elementy konstrukcji, takie jak hartowane szkło, zawiasy przesuwne, uszczelki elastomerowe czy magnetyczne listwy wykończeniowe. Wszystkie te elementy, w które wyposażana jest kabina, zwiększają jej solidność i wydłużają żywotność - radzi Katarzyna Choniawko, ekspert firmy Aquaform. Gromadzenia kamienia i trudnych do usunięcia zabrudzeń unikniemy natomiast, wybierając modele pokryte specjalną powłoką DP Active, która dzięki właściwościom hydrofobowym wygładza powierzchnię szkła, przeciwdziałając zaciekom i wapiennym osadom - dodaje ekspert.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH