Termostatyczny, elektroniczny zestaw prysznicowy Shower Technology z grupy produktów Tres Exclusive do montażu podtynkowego. Fot. Tres

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Termostatyczny, elektroniczny zestaw prysznicowy Shower Technology z grupy produktów Tres Exclusive do montażu podtynkowego. Fot. Tres
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
15 lip 2017 10:40

Modna łazienka z prysznicem - 15 propozycji producentów

Remont łazienki to poważna decyzja, dlatego należy go dobrze zaplanować. Przyda się każda fachowa pomoc i porada, dlatego podpowiadamy jak urządzić modną i funkcjonalną strefę prysznica.

W odróżnieniu od innych pomieszczeń, w których szybki lifting lub metamorfozę polegającą na przemalowaniu ścian, wymianie mebli czy dodatków można przeprowadzić nie wyłączając wnętrza z użytkowania, przeprowadzenie remontu w łazience to poważne przedsięwzięcie. Zwykle zmusza nas do przeorganizowania domowego życia na co najmniej kilka dni. To jeden z powodów, dla których na gruntowne odnowienie łazienki decydujemy się raz na kilka lat, a nawet rzadziej. Tym bardziej dlatego remont łazienki należy dobrze zaplanować, a wszelkie decyzje związane z projektem oraz dotyczące wyboru wyposażenia trzeba solidnie przemyśleć.

Łazienka z prysznicem zamiast wanny zdobywa coraz więcej zwolenników. Jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze, zazwyczaj niewielkie łazienki w polskich mieszkaniach nie dają wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego kabina prysznicowa jedyne rozwiązanie, jeżeli chcemy w łazience zmieścić np. także pralkę. Po drugie prysznic zapewnia wygodę na co dzień – pozwala skrócić czas porannej toalety.

Powoli do lamusa odchodzą wysokie i głębokie brodzki. Teraz wybieramy rozwiązania, które pozwalają uniknąć zbędnych progów. Modny, urządzony zgodnie z aktualnymi trendami prysznic zamontowany jest na równi z posadzką. Dlatego wśród rozwiązań do strefy prysznica prym wiodą superpłaskie brodzki, czy tzw. powierzchnie prysznicowe oraz montowane w posadzce odpływy prysznicowe, dzięki którym całą powierzchnię podłogi w łazience, łącznie z brodzikiem można wykończyć tym samym materiałem. Takie rozwiązania nadają pomieszczeniom bardziej spójny wygląd, a dzięki jednolitej, pozbawionej progów powierzchni zapewniają wygodny i bezpieczny dostęp dla wszystkich domowników. Dają także możliwość urządzenia modnego prysznica otwartego – zamiast tradycyjnej kabiny z drzwiami możemy wybrać pojedynczą taflę szkła, która częściowo oddzieli strefę prysznica od reszty pomieszczenia chroniąc je przez zachlapaniem. To minimalistyczne rozwiązania polecane jest do małych łazienek, ponieważ daje więcej możliwości aranżacji wnętrza.

Do wyboru pozostaje jeszcze armatura. Przy okazji remontu możemy zdecydować się na zestawy do montażu podtynkowego lub natynkowego. W pierwszej wersji baterie (zwykle termostatyczne) kompletuje się z deszczownicą (z ramieniem sufitowym lub ściennym), a także rączką prysznicową. Dodatkowo zestaw można powiększyć o dysze boczne. Wśród rozwiązań natynkowych mamy np. kolumny prysznicowe z deszczowniami lub zestawy natryskowe ze słuchawką mocowaną na uchwycie ściennym lub drążku.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH