Strefa prysznica w tej loftowej aranżacji znajduje się tuż za szklaną ścianą. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Strefa prysznica w tej loftowej aranżacji znajduje się tuż za szklaną ścianą. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
27 paź 2015 14:38

Modna strefa prysznica – pomysły z polskich domów

W zależności od ilości miejsca, w naszej łazience możemy mieć tradycyjną kabinę, wannę z parawanem lub natrysk we wnęce - wystarczy tylko dobry pomysł.

Każde z tych rozwiązań może być bardzo wygodne i sprawdzić się nawet w małym wnętrzu. Strefę prysznica da się urządzić na wiele sposobów: z pomocą przyjdzie na przykład rozwiązanie typu 2w1, czyli wanna z parawanem. Taki zestaw sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience w bloku. W wannie weźmiemy zarówno relaksacyjną kąpiel, jak i szybki prysznic. Szklany parawan nawannowy zastąpi tradycyjną kabinę – będzie skutecznie zabezpieczać przed chlapaniem wody na podłogę łazienki. Do wyboru jest kilka rodzajów parawanów ze szkła: składane, jednoczęściowe, montowane na wannie lub na zawiasach.

W małej łazience z powodzeniem można montować także narożną kabinę prysznicową – w ofercie producentów znajdziemy wiele różnych kształtów i rozmiarów. Półokrągłe, kwadratowe, prostokątne lub asymetryczne – ergonomiczne kształty idealnie wpiszą się w mały metraż łazienki. Można je montować w rogu pomieszczenia, co zdecydowanie ułatwi oszczędzanie miejsca. Dzięki narożnej kabinie zyskamy dodatkową przestrzeń np. na montaż małej szafki na drobiazgi.

W polskich łazienkach znajdziemy także inne pomysły na aranżację strefy prysznica. Projektanci proponują wykorzystanie np. wnęki w ścianie na stworzenie wygodnego natrysku. W tym celu można wykorzystać np. uskok w ścianie lub stworzyć wnękę samodzielnie dobudowując ścianę. Plusem takiego rozwiązania jest to, że wnękę można dowolnie kształtować i wykańczać płytkami, naturalnym kamieniem lub mozaiką. Prostym sposobem na zamknięcie wnęki jest zasłona prysznicowa, natomiast bardziej solidnym - drzwi natryskowe (do wyboru: przesuwane, składane lub wahadłowe).

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH