Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Strefa prysznica w tej loftowej aranżacji znajduje się tuż za szklaną ścianą. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Strefa prysznica w tej loftowej aranżacji znajduje się tuż za szklaną ścianą. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Judyta Kokoszkiewicz
  • 27 paź 2015 14:38 (aktualizacja: 29 paź 2015 08:34)

Modna strefa prysznica – pomysły z polskich domów

W zależności od ilości miejsca, w naszej łazience możemy mieć tradycyjną kabinę, wannę z parawanem lub natrysk we wnęce - wystarczy tylko dobry pomysł.

Każde z tych rozwiązań może być bardzo wygodne i sprawdzić się nawet w małym wnętrzu. Strefę prysznica da się urządzić na wiele sposobów: z pomocą przyjdzie na przykład rozwiązanie typu 2w1, czyli wanna z parawanem. Taki zestaw sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience w bloku. W wannie weźmiemy zarówno relaksacyjną kąpiel, jak i szybki prysznic. Szklany parawan nawannowy zastąpi tradycyjną kabinę – będzie skutecznie zabezpieczać przed chlapaniem wody na podłogę łazienki. Do wyboru jest kilka rodzajów parawanów ze szkła: składane, jednoczęściowe, montowane na wannie lub na zawiasach.

W małej łazience z powodzeniem można montować także narożną kabinę prysznicową – w ofercie producentów znajdziemy wiele różnych kształtów i rozmiarów. Półokrągłe, kwadratowe, prostokątne lub asymetryczne – ergonomiczne kształty idealnie wpiszą się w mały metraż łazienki. Można je montować w rogu pomieszczenia, co zdecydowanie ułatwi oszczędzanie miejsca. Dzięki narożnej kabinie zyskamy dodatkową przestrzeń np. na montaż małej szafki na drobiazgi.

W polskich łazienkach znajdziemy także inne pomysły na aranżację strefy prysznica. Projektanci proponują wykorzystanie np. wnęki w ścianie na stworzenie wygodnego natrysku. W tym celu można wykorzystać np. uskok w ścianie lub stworzyć wnękę samodzielnie dobudowując ścianę. Plusem takiego rozwiązania jest to, że wnękę można dowolnie kształtować i wykańczać płytkami, naturalnym kamieniem lub mozaiką. Prostym sposobem na zamknięcie wnęki jest zasłona prysznicowa, natomiast bardziej solidnym - drzwi natryskowe (do wyboru: przesuwane, składane lub wahadłowe).

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA