Wąski odpływ jest na tyle długi, że zapewnia właściwe odprowadzenie wody nawet z deszczownicy. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka, Komorowska-Różycka.  Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Wąski odpływ jest na tyle długi, że zapewnia właściwe odprowadzenie wody nawet z deszczownicy. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka, Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
23 sty 2015 11:28

Modny prysznic z odpływem. Zobacz projekty architektów

Urządzając łazienkę wielu z nas rezygnuje z wanny na rzecz prysznica. W nowoczesnych łazienkach alternatywą dla tradycyjnej kabiny z brodzikiem staje się wnęka prysznicowa z odpływem w posadzce.

Odpływy liniowe to aktualnie niezwykle modny sposób na odprowadzenie wody w strefie prysznica. Można je zamontować w zamkniętej kabinie instalowanej bezpośrednio na posadzce, we wnęce prysznicowej, a nawet w otwartej strefie prysznica, czy kabinie typu walk-in. Brak tradycyjnych drzwi wcale nie uniemożliwia stosowania takiego sposobu na odprowadzenie wody. Odpływy, mimo że wbudowane w płaszczyznę podłogi są niemal niewidoczne, to zapewniają właściwe odprowadzenie wody bez obawy o zalanie łazienki.

Najczęściej wybierane są odpływu liniowe, chociaż do wyboru mamy także punktowe (wybierane częściej do obiektów publicznych)  i ścienne. Te ostanie to nowość, która jeszcze nie doczekała się tak wielu realizacji w łazienkach prywatnych. 

Odpływy liniowe stanowią nie tylko funkcjonalny element strefy prysznica. Mogą być też istotnym elementem dekoracyjnym. To za sprawą przykryć, czyli rusztów, które mogą przybierać różne formy: od niemal niewidocznych, licujących się  z płaszczyzną podłogi, aż po niezwykle oryginalne, nawet podświetlone diodami LED. 

Do wyboru są ruszty przeznaczone do wypełniania płytkami, kamieniem mozaiką, czyli takim materiałem, którym wykończona jest podłoga naszej łazienki,  ruszty pełne - ze stali lub szkła w różnych kolorach, także z dekoracyjnym ornamentem oraz ruszty stalowe perforowane z fantazyjnymi wycięciami, które pełnią również rolę dekoracji. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH