Odwodnienie prysznicowe Advantix Vario z rusztem ze stali nierdzewnej (komplet), fot. Viega.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Odwodnienie prysznicowe Advantix Vario z rusztem ze stali nierdzewnej (komplet), fot. Viega.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
05 maj 2014 13:27

Nowoczesne pomysły na prysznic: zobaczcie jeden z nich!

Tradycyjne brodziki coraz częściej zastępowane są przez odpływy prysznicowe. To świetny pomysł, zwłaszcza w łazienkach w nowoczesnym stylu. O czym wiedzieć, zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie? Przeczytajcie krótki poradnik.

Odpływy prysznicowe znakomicie sprawdzą się w minimalistycznych łazienkach, podkreślając ich prostotę i ponadczasowość. Mogą stać się praktycznie niewidoczne, nie ingerując w aranżację wnętrza, równie dobrze jednak mogą być wyeksponowanym, ładnym elementem dekoracyjnym. Nadają się do dużych łazienek (podkreślą ich przestrzeń) oraz do małych wnętrz (pomogą zachować spójność stylistyczną, dodadzą miejsca dzięki rezygnacji z brodzika).

W ofercie producentów znajdziemy rozwiązania liniowe oraz punktowe. Jedne i drugie skutecznie odprowadzą wodę z powierzchni podłogę. Co więcej, nie jesteśmy też skazani na odpływ montowany w posadzce. Coraz więcej producentów oferuje bowiem produkty do montażu w ścianie.

Dlaczego odpływ prysznicowy?

 1. Gładka, jednolita powierzchnia podłogi w całej łazience, co jest zarówno funkcjonale, jak i estetyczne.
 2. Ułatwione wchodzenie i wychodzenie spod prysznica, co ma szczególne znaczenie, gdy z natrysku korzystają osoby starsze lub niepełnosprawne (poruszające się na wózku).
 3. Widoczne wykończenie odpływu (zwane rusztem czy maskownicą) dostępne jest w szerokiej palecie wykończeni, z efektownymi wzorami lub ledowym podświetleniem.
 4. Odpływ możemy wykończyć tymi samymi płytkami czy kamieniem, co podłogę. Będzie wówczas prawie całkowicie niewidoczny.
 5. Pozwala zaplanować praktycznie dowolny wymiar kabiny, znajdziemy odpływy pasujące do bardzo małej łazienki, ale i takie, które będą pasowały do znacznie większych pomieszczeń.
 6. Rozwiązanie wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości.

O czym warto pamiętać?

W przypadku odpływów prysznicowych wyjątkowo istotny jest poprawny montaż. Postawmy więc nie tylko na dobry jakościowo produkt, ale i fachowców, którzy nam zagwarantują ładną, estetyczną aranżację.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • gość, 2014-05-09 09:09:44

  warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem!

POLECAMY W SERWISACH