• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 gru 2008 13:02

Pełne zanurzenie

Czy w ostatnim czasie w łazience wanna rzeczywiście przegrywa w starciu o palmę pierwszeństwa z kabiną prysznicową? Czy to ta ostatnia staje się synonimem współczesnego wnętrza kąpielowego?

Monolityczna, kamienna wanna z kolekcji „Le acque” Toscoquattro. Jej piękno to przede wszystkim nie ujarzmiony do końca kamień, zachowanie charakterystycznej dla tego materiału nieregularności. Projekt: Claudio Silvestrin.

wanna Le acque” oscoquattro
fot. Archiwum

Wanna z kolekcji Il Bagno Alessi Dot – całość zdominował minimalizm i równowaga formy. Nawet pomimo asymetrii bryły wanny. Projekt: Wiel Arets.

wanna
fot. Archiwum

Nowość ostatnich targów iSaloni w Mediolanie – wanna „Jolie” marki Regia to efekt współpracy z Bruną Rapisardą. Regia znana jest ze swojego zamiłowania do koloru. Tym razem chyba po raz pierwszy zaprezentowała barwną wannę. „Jolie” wykonana jest z materiału na bazie żywic i dostępna w czterech transparentnych kolorach. Wymiary: 180x80 cm, głębokość 53 cm.

wanna jolie
fot. Archiwum

Rzadko spotyka się wanny ceramiczne – wśród tych wyjątków znajduje się właśnie wanna z kolekcji „Fluid” Disegno Ceramica. Jej nazwa świetnie oddaje formę: asymetryczna bryła, asymetryczny rant – wszystko jest tu płynne.

wanna fluid disegno
fot. Archiwum

Ergonomia, którą podkreśla charakterystyczny materiał – Exmar – taka jest wanna „Pear” Agape. Wymiary: 184x93 cm, głębokość: 58 cm. Projekt: Patricia Urquiola.

wanna pear
fot. Archiwum

Szklane wanny to chyba specyficzny rodzaj wyzwania zarówno dla producentów, jak i projektantów. Pewnie dlatego raz na jakiś czas pojawiają się na rynku. Mają w sobie coś z charakterystycznej przekory – w takiej wannie chyba nie można być już bardziej nagim... Projekt: Alessandro Lenarda.

wanna milo
fot. Archiwum

„Blue Moon” Duravitu to raczej rodzaj minibasenu niż klasyczna, domowa wanna. Ogromne wnętrze mieści aż 520 litrów wody i pozwala na swobodne unoszenie się ciała podczas kąpieli. Projekt: Jochen Schmiddem.

wanna blue moon
fot. Archiwum

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • toptrendymeble-pl, 2012-11-02 11:10:43

  białe białe białe! :))
 • Ela, 2009-07-02 10:16:20

  Ale pomyśl jaka zimna musi być :) podobno wanny z kamienia lubią zabierać ciepło wodzie :( ale wygląda super. Mi się podobają właśnie wanny niezabudowane o ciekawym kształcie i kolorze, do swoje planuje kupić taką:

  Jak wam się podoba?
 • Marina7, 2009-05-19 14:09:23

  tą pierwszą łupinę bym przygarnęła, robi całą łazienkę w sumie, jest boska ! i to nic ze przy niej pewnie mozna sie poczuc jak w epoce kamienia łupanego ;]

POLECAMY W SERWISACH