Elle Door – typu kombi; całość z materiału Hardlite; wypełnienie drzwi ze szkła (gr. 8 mm), otwieranie w zakresie 180°; wymiary na zamówienie: szer. 70-75 cm, dł. 160-180 cm; opcjonalnie: bateria termostatyczna, kaskada górna i dolna, zestaw natryskowy, chromoterapia, system  masażu powietrznego; cena: ok. 48.050 zł, Glass.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Elle Door – typu kombi; całość z materiału Hardlite; wypełnienie drzwi ze szkła (gr. 8 mm), otwieranie w zakresie 180°; wymiary na zamówienie: szer. 70-75 cm, dł. 160-180 cm; opcjonalnie: bateria termostatyczna, kaskada górna i dolna, zestaw natryskowy, chromoterapia, system masażu powietrznego; cena: ok. 48.050 zł, Glass.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 paź 2013 12:53

Pójdźmy na kompromis

Wanna czy prysznic? Odwieczny dylemat skazanych na małą łazienkę można rozwiązać. Wanna zostaje! A zachlapaniu podłogi przez amatorów prysznica zapobiegnie parawan nawannowy.

Tak jest w wielu domach – dla dzieci wygodniejsza jest wanna, dla dorosłych – kabina prysznicowa. Panie często wolą długą, odprężającą kąpiel, panowie – prysznic (albo odwrotnie). Jak zmieścić dwa elementy wyposażenia, oferujące różne funkcje, gdy nie pozwala na to powierzchnia pomieszczenia?

Rozwiązaniem, które umożliwi zarówno kąpiel w wannie, jak i pod natryskiem jest parawan nawannowy. W najprostszej formie to szklana ścianka (jedno-, dwu- trzyczęściowa), ale może mieć kształt kabiny (nawannowej, zamykanej) lub rozwiązania typu kombi, czyli połączenia wanny z kabiną prysznicową w jeden praktyczny element wyposażenia.

Parawan

Gotowe rozwiązania, pasujące do już zainstalowanej wanny, znajdziemy w ofercie wielu producentów. Takie parawany mają postać szklanej ścianki, przeznaczonej do montażu przyściennego, na rancie wanny. Specjalna listwa przyścienna gwarantuje szczelność nawet przy niewielkich nierównościach ściany. W zależności od potrzeb możemy wybrać parawan jedno- lub kilkuelementowy.

Jeżeli zdecydujemy się na model składany, mamy do wyboru wersje minimalistyczne – łączenia jedynie za pomocą zawiasów lub wersje z profilami tworzących ramki wokół każdej ze ścianek. Parawany z jednym skrzydłem przeznaczone są wyłącznie do wanien prostokątnych, te z kilkoma skrzydłami, składanymi harmonijkowo, można dopasować do wanien półokrągłych. Ogromną wygodę stanowi możliwość obracania i składania skrzydeł parawanu. Można je – w przypadku modeli zbudowanych z kilku ścianek – złożyć i obrócić tak, że parawan złoży się płasko do ściany na zewnątrz wanny lub do środka.

Gdy jest nieużywany, nie zajmuje miejsca i nie przeszkadza osobom korzystającym z kąpieli. Dodatkowe możliwości aranżacyjne dają modele powiększone o ściankę boczną, którą można dopasować do wanien montowanych przy ścianie, ale nie w narożniku – komfort kąpieli niemal jak w kabinie walk-in.

Dobra rada
Wybierając parawan, kabinę czy rozwiązanie dwa w jednym warto zwrócić uwagę na wypełnienie. Jeżeli szkło oferowane jest w opcji lub standardzie ze specjalną powłoką, po której krople wody szybko spływają, co ogranicza powstawanie osadów, czyszczenie ta i będzie łatwiejsze i na dłużej zachowają one estetyczny wygląd.

Kabina

Wybierając kabinę nawannową zapewnimy sobie wygodę kąpieli podobną do tej w tradycyjnej – je- dynym ograniczeniem będzie wejście do wanny. Modele nawannowe umożliwiają zamknięcie całego obwodu wanny (warunkiem jest montaż we wnęce lub narożniku).

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • jarek, 2014-01-03 14:01:59

    to jest dylemat stary jak świat i zasadniczo nierozwiązywalny. Nie przekona mnie nikt, że lepszy jest prysznic, bo woda, bo miejsce. Ja lubię wygodnie.

POLECAMY W SERWISACH