Prysznic w łazience. Projekt: Katarzyna Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Prysznic w łazience. Projekt: Katarzyna Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
07 maj 2018 09:11

Prysznic w łazience - 12 dobrych projektów

Jednym z najbardziej newralgicznych miejsc, wymagających szczególnej uwagi przy urządzaniu łazienki jest strefa kąpieli.

Różnorodność dostępnych na rynku produktów jest bardzo duża, jednak nie każdy będzie pasował do każdej łazienki. Jeżeli zdecydowaliśmy się na kabinę prysznicową, pamiętajmy, że najmniej miejsca zajmie wpasowana w narożnik pomieszczenia. W małej łazience najlepiej sprawdzą się modele półokrągłe, kabiny ze składanymi drzwiczkami lub jedno-ściankowe walk-iny, które poprzez swoje minimalistyczne wzornictwo będą niemal niezauważalne.

Wrażenie przestronności pomieszczenia osiągniemy montując kabinę bezpośrednio na podłodze lub, ewentualnie, na płaskim brodziku. W przypadku drugiej opcji osiągniemy najlepszy efekt, wówczas gdy brodzik i okładzina podłogowa będą utrzymane w tym samym kolorze. Jeżeli zdecydowaliśmy się na strefę prysznica bez brodzika, pamiętajmy o doborze odpływu liniowego, który będzie współgrał kolorem z podłogą lub taki, który umożliwia wykończenie maskownicy płytkami.

Zobacz także projekt nowoczesnego mieszkania dla rodziny

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH