Salon kąpielowy w beżach wyposażono w narożną kabinę prysznicową, która jest niemal niewidoczna na tle ściany. Projekt:  Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Salon kąpielowy w beżach wyposażono w narożną kabinę prysznicową, która jest niemal niewidoczna na tle ściany. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
11 wrz 2015 15:26

Prysznic w narożniku – tak urządzają polscy architekci

Udaną aranżację strefy prysznica zapewni kilka trików – modne wykończenie ściany, ciekawy kształt kabiny czy nietypowy brodzik. Prysznic w narożniku pozwoli też zaoszczędzić miejsce na dodatkowe sprzęty.

Niezależnie, czy mamy dużą, czy małą łazienkę, strefa prysznica może być urządzona praktycznie i z pomysłem. Narożne kabiny prysznicowe spotkamy nie tylko we wnętrzach o małym metrażu. Z powodzeniem też montuje się je w eleganckich salonach kąpielowych, by dawały przyjemny wybór między kąpielą w wannie lub pod natryskiem. Strefa prysznica umiejscowiona w narożniku to rozwiązanie, które zapewni nam również oszczędność miejsca.

W ofercie producentów do wyboru mamy różne kształty kabin narożnych – od prostokątnych, poprzez kwadratowe, po półokrągłe i asymetryczne. Polscy projektanci wnętrz zazwyczaj proponują te modele, które idealnie stapiają się z tłem ściany i pozwalają zaoszczędzić miejsce np. na ustawienie pralki lub montaż dodatkowej szafki z szufladami. Ergonomiczne kabiny idealnie sprawdzą się w małych łazienkach w bloku. Choć zdarza się również, że narożny prysznic montujemy także w salonie kąpielowym, w którym znajduje się wygodna wanna.

Ponadto, modną strefę prysznica można też stworzyć, montując odpływ liniowy oraz lekką, szklaną ściankę oddzielającą natrysk od reszty pomieszczenia. To rozwiązanie niezwykle praktyczne – dodaje całej aranżacji nowoczesnego charakteru. Polscy projektanci wnętrz proponują także dekorowanie ściany prysznica ciekawą, wyróżniającą się okładziną. Z pomocą przyjdą na przykład płytki z nadrukami liter, okładziny o wyglądzie drewna lub kolorowa, wyróżniająca się mozaika.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH