Łazienka z prysznicem. Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Łazienka z prysznicem. Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
01 marz 2018 08:36

Remont łazienki - 12 pomysłów na prysznic

Remont łazienki to nie lada wyzwanie dla niejednego fachowca. Co w przypadku, gdy decydujemy się samodzielnie ją odświeżyć? Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej.

Na to, jaką kabinę kupić, wpływa kilka czynników. Pierwszym z nich jest wielkość naszej łazienki. W niewielkim pomieszczeniu idealnie sprawdzą te narożne, które zajmują mniej miejsca. Dodatkowy obszar zaoszczędzimy decydując się na produkty z drzwiami przesuwnymi. Taki wybór pozwoli także na ciekawą, niemalże dowolną aranżację przestrzeni.

W większych metrażowo łazienkach możemy pozwolić sobie na montaż kabiny o dowolnym kształcie. Kwadratowa, półokrągła, podłużna, wnękowa – opcji jest wiele. Dostępne na rynku produkty umożliwiają budowę eleganckiej kabiny wg indywidualnych preferencji inwestora.

Tym, na co należy zwrócić uwagę w drugiej kolejności jest komfort użytkowania. Wykonując projekt łazienki warto uwzględnić w nim wielkość kabiny i szerokość wejścia. Ustalenie tych parametrów pozwoli na wybór wyposażenia, które zagwarantuje pełną swobodę ruchów w trakcie kąpieli.

Oprócz kluczowych parametrów kabiny istotny jest także jej wygląd. Powinien on pasować do stylu, w którym zostało zaaranżowane pomieszczenie. Jeśli zależy nam na zachowaniu prywatności warto postawić na półprzezierne przeszklenia, które osłonią wybrane przez nas miejsce. Fani stylu vintage w tym przypadku mogą rozważyć zastosowanie szkła ornamentowego – to zdobione, półprzezierne szkło nadaje ponadczasowego charakteru łazience, a dzięki swoim właściwościom doskonale rozprasza światło powiększając optycznie wnętrze.

Tym, co stanowi o pięknie kabiny jest idealnie dobrane szkło. Od jakości tego materiału zależeć będzie m.in. utrzymanie jej w nienagannym stanie. - Powierzchnia szkła Timeless została dokładnie zabezpieczona za sprawą innowacyjnego sposobu nakładania warstwy tlenków metali. Szkło w miarę użytkowania nie staje się białe, lecz zachowuje przejrzystość. Woda spływa po jego powierzchni, co ogranicza powstawanie zacieków i osadów z kamienia. Wszelkie ślady powstałe w wyniku eksploatacji są łatwiejsze do usunięcia w porównaniu ze standardowym szkłem niepowlekanym - mówi Magda Lipińska, ekspert firmy Saint-Gobain.

Dobry design to taki, który jednocześnie zapewnia funkcjonalność wyposażenia i wygodę jego użytkowania. Co nam po pięknych produktach w domu, których użycie jest niemożliwe bądź utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Podczas wyboru kabiny nie zapominajmy o sprawdzeniu detali, takich jak uchwyty, rączki i zawiasy. Ich jakość wykonania oraz rodzaj materiału powinny być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim funkcjonalne

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH