Szklana tafla oddziela prysznic od części z umywalkami, funkcjonalnie dzieląc przestrzeń łazienki. Jest praktycznie niewidoczna, co pozwoliło wyeksponować szkło Lacobel w kolorze złota. Projekt Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Szklana tafla oddziela prysznic od części z umywalkami, funkcjonalnie dzieląc przestrzeń łazienki. Jest praktycznie niewidoczna, co pozwoliło wyeksponować szkło Lacobel w kolorze złota. Projekt Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
13 sie 2014 11:45

Ściana za prysznicem: najciekawsze pomysły

Złote tafle lakierowanego szkła, sprowadzona z Bali mozaika z łupanego marmuru czy może świecący jasnym blaskiem księżyc? Czy zastanawialiście się kiedyś co może naprawdę ozdobić ścianę Waszego prysznica? Oto nasze propozycje.

Prysznic w łazience to już nie duża przeszklona kabina z ciężkimi profilami, głębokim brodzikiem, nadająca się najczęściej do kąta – i to dosłownie! Standardy urządzanych przez nas wnętrz poszły wysoko w górę. Tak, iż obecnie chcemy mieć prysznic, którego właściwie nie będzie widać, a nawet więcej – taki, którego będziemy widzieć jedynie pięknie udekorowaną ścianę.

Dostępne na rynku rozwiązania w stu procentach pozwalają nam na spełnienie tych zachcianek. Piękne tafle szkła zastępujące masywne kabiny, delikatne chromowane profile i oczywiście odpływy montowane w podłodze sprawią, iż nasza strefa prysznica pozostanie właściwie niezauważalna. Pozostanie jedynie kwestia właściwego jej oznakowania – wykończenia ścian tuż za nim. Najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest tu zastosowanie mozaiki czy też płytek o odmiennej fakturze lub kolorze niż na pozostałych ścianach pomieszczenia. My jednak nie idziemy na łatwiznę.


Poszukując ciekawych rozwiązań na ścianę za prysznicem, nie sposób pominąć pomysłów daleko wybiegających poza stosowane standardy. Kamień, szkło, a nawet fragment księżyca – to pomysły godne naśladowania. Przedstawiamy łazienki, których projektanci nie bali się sięgnąć po nowatorskie rozwiązania. Dodatkowo wszystkie ona zostały zaaranżowane w rodzimych wnętrzach. Stąd też każdy może znaleźć tu coś dla siebie, a co ważne – na każdą kieszeń. Bo jak się przekonacie nie wszystkie z tych rozwiązań wymagają dużych nakładów finansowych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH