W eleganckim salonie kąpielowym strefa prysznica ma charakter otwarty, oddzielona jest od reszty łazienki jedną szklaną ścianką. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

W eleganckim salonie kąpielowym strefa prysznica ma charakter otwarty, oddzielona jest od reszty łazienki jedną szklaną ścianką. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
14 sty 2015 09:30

Ściana za prysznicem – zobacz pomysły architektów

Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnej kabiny prysznicowej na rzecz otwartej strefy prysznica, oddzielonej szklaną taflą. Ściana za prysznicem daje wówczas pole do realizacji aranżacyjnych pomysłów.

Obecnie bardzo chętnie urządzamy prysznic we wnęce lub w głębi pomieszczenia wyznaczając jego strefę jedynie za pomocą szklanej ścianki. Rezygnujemy z brodzika na rzecz odpływu liniowego, rezygnujemy także z typowych drzwi wybierając rozwiązanie z pojedynczą taflą szklaną, która wizualnie oddziela prysznic od reszty pomieszczenia i ochroni przed zachlapaniem.

Transparentna tafla zdradza wygląd okładzin ściany i podłogi, dlatego coraz większą wagą przykładają zarówno architekci jak i inwestorzy do tego jak wykończona jest ściana za prysznicem. Wybrany materiał musi być nie tylko praktyczny, ale także dekoracyjny. Ściany prysznicowego narożnika czy wnęki są doskonale widoczne, a sposób ich wykończenia może mieć ogromny wpływ na ostateczny wygląd wnętrza.

Wśród materiałów chętnie wybieranych, są takie, które zapewniają wyjątkowy efekt, a przy tym są odporne na wodę. Sprawdzą się nie tylko płytki ceramiczne i mozaika - chociaż mogą być niezwykle dekoracyjne. Oferują nie tylko atrakcyjną kolorystykę i połysk, a także pozwalają ułożyć na ścianie wyjątkowe wzory (np. kwiatowe czy z morskim motywem). Na ścianie za prysznicem możemy położyć fototapetę, najlepiej zabezpieczyć ją szkłem. Szkło na ścianie sprawdzi się także w wersji lakierowanej na dowolny kolor. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kalina, 2015-01-23 14:25:44

    Mi najbardziej podobają się te ryby:)
    Wiecie gdzie dostanę takie płytki?
    W ogóle byłabym też wdzięczna, gdyby ktoś zechciał polecić mi coś w takim stylu - z płytek do tej pory nie widziałam nic oryginalniejszego niż te przypominające panele. Jest dużo sklepó w internecie (niby sama mogłabym to przejrzeć), ale jak spojrzycie na oferty różnych sklepów to tak jakby brak polotu i fantazji... Chciałabym spróbować czegoś innego, ktoś, coś? :P

POLECAMY W SERWISACH