Bez lub z listwą progową, można wybrać uchwyty  - kabina składana Essenza New KDD-B firmy Radaway. Fot. Radaway.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Bez lub z listwą progową, można wybrać uchwyty - kabina składana Essenza New KDD-B firmy Radaway. Fot. Radaway.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
01 lut 2016 08:18

Składane kabiny prysznicowe - 12 modeli do małych łazienek

To pomysł na dodatkową przestrzeń w łazience. Kabinę prysznicową, gdy nie jest używana, składa się przy ścianie lub ścianach.

Kabina to jeden z największych sprzętów w łazience. Do tej pory, aby ją zmieścić na niewielkiej powierzchni i zostawić miejsce na przechodzenie obok, trzeba było wybierać modele o małej szerokości, np. 60x60, 70x70 czy 80x80 cm. To jednak wymiary niekomfortowe podczas kąpieli. Składane kabiny ułatwiają wykorzystanie metrażu łazienki co do centymetra.

Ciekawe rozwiązania

Tego typu kabiny prysznicowe mają drzwi skrzydłowe pojedyncze lub podwójne. Zawsze składa się je do środka kabiny. Najczęściej składane są oba skrzydła drzwi. Pojedyncze drzwi są dostępne np. w rozwiązaniach do zestawiania w jednej linii z wanną. Dzięki temu łatwiej czyścić kabinę. Poza tym ruchoma tafla pozwala na wykorzystanie krawędzi wanny lub murka obok niej na półkę dostępną także spod prysznica.

Większość kabin prysznicowych składanych przy ścianach to modele do kompletowania. Kupuje się albo połówki kabin (każda może mieć inną szerokość), albo ścianki, które po złożeniu tworzą kabinę dostosowaną wymiarami do powierzchni łazienki.

Dodatkowo poszczególne elementy można często zamawiać według indywidualnych wymiarów. To sprawia, że kabiny składane elastycznie wpasowują się w dostępną przestrzeń. Jest też często możliwość wyboru szkła (np. matowe) czy koloru profili. Specjalne powłoki zapobiegające osadzaniu się kamienia są – w zależności od modelu – wliczone w cenę lub za dopłatą.

Wybierając kabinę składaną trzeba zwrócić uwagę, jak należy w niej zamontować baterię prysznicową. W zależności od modelu ścianki albo kładzie się płasko na baterii, albo składa tak, że jej nie zasłaniają. Czasami w roli odbojników są wykorzystywane uchwyty.

Wybieramy brodzik

Kabiny składane najczęściej instaluje się bezpośrednio na posadzce (z odpływem, z listwą progową lub bez niej) lub płaskim brodziku równym z podłogą. Te rozwiązania sprawdzają się, gdy powierzchnia zajmowana przez kabinę ma być wykorzystywana na przechodzenie. Podłoga jest wtedy płaska w całej łazience.

Brodzik może także wystawać ponad poziom podłogi. O różne opcje montażu trzeba pytać w sklepie. W każdej wersji, gdy kabina jest złożona przy ścianie, łazienka wydaje się optycznie większa. Niektóre kabiny, zamiast zwykłego szkła, mogą mieć lustra. Taka kabina po złożeniu wygląda jak dużo zwierciadło.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Akcjum, 2016-05-19 13:25:51

    Kabiny dla osób niepełnosprawnych , osób starszych , dzieci . Z przeznaczeniem do łazienek publicznych , w domach opieki, szpitalach , domach seniora, żłobkach przedszkolach oraz łazienkach prywatnych. Zapraszamy do krótkiej 3 minutowej prezentacji.

POLECAMY W SERWISACH