Brodzik głęboki z narożnym siedziskiem Indos A. Fot. Radaway

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Brodzik głęboki z narożnym siedziskiem Indos A. Fot. Radaway
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
15 lis 2016 20:58

Solidna podstawa, czyli jak wybrać brodzik idealny?

Instalacja kabiny prysznicowej to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience – małej czy dużej, a odpowiednio dobrany brodzik jest niezbędny.

Choć jest ważnym detalem wystroju wnętrza, nie wystarczy kierować się jedynie jego wyglądem. Należy zwrócić uwagę także na głębokość, kształt i materiał, z jakiego jest wykonany.

Brodzik płytki, czy głęboki?

Stojąc przed wyborem brodzika warto zadać sobie pytanie, kto oprócz nas będzie z niego korzystał. Dla osób starszych lub o ograniczonej sprawności ruchowej najlepszy będzie płytki oraz niski brodzik (do 6 cm wysokości), najlepiej z ryflowanym dnem i antypoślizgową powierzchnią. Zaletą takiego rozwiązania jest niewielka różnica wysokości między posadzką i brodzikiem, a także ułatwione wchodzenie i wychodzenie z kabiny, kiedy nietrudno jest o poślizgnięcie się – tłumaczy Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. Dodatkowymi plusami, wynikającym z faktu posiadania niskiego brodzika, jest łatwość w utrzymaniu czystości, nowoczesny wygląd oraz uniwersalność – pasuje do wielu stylów wnętrza.

Zaletą głębokich brodzików jest z kolei ich wielofunkcyjność. Mogą służyć np. do namaczania prania lub jako wanna dla maluchów. Wiele modeli głębokich brodzików ma narożne siedzisko, które docenią dzieci oraz osoby lubiące spędzać pod prysznicem więcej czasu.

Nowoczesną, a zarazem niezwykle praktyczną alternatywą do tradycyjnych modeli są brodziki podpłytkowe. Umożliwiają one montaż kabiny prysznicowej bezpośrednio na posadzce. Przykładem takiego rozwiązania są produkty z linii RadaDrain. Pokryte wysokiej jakości matą izolacyjną zapewniają stuprocentową szczelność. Wszystkie posiadają specjalnie wyprofilowaną bryłę, która zapewnia spływ wody w odpowiednim kierunku.

Ich zaletą jest również łatwość montażu. Brodzik ukryty w posadzce sprawia, że łazienka nabiera lekkości i przestronności. Jest to szczególnie cenne w przypadku małych łazienek. Nie trzeba ograniczać się standardowymi rozmiarami produktu i można dopasować wielkość strefy prysznicowej do możliwości przestrzeni.

Kształt brodzika – jest z czego wybierać

Półokrągłe, kwadratowe, prostokątne, symetryczne, asymetryczne, pięciokątne. Od ilości kształtów brodzika może zakręcić się w głowie. Czym kierować się przy wyborze?

Jedynym, co może ograniczać nasz wybór są możliwości aranżacyjne łazienki. Niewielki metraż czasem wymusza pójście na kompromis. W takim przypadku dobrym wyborem będzie brodzik półokrągły. Jego opływowe, miękkie kształty pasują do większości wnętrz, a dodatkowo pozwalają zaoszczędzić miejsce w łazience. Należy mieć jednak na uwadze, że nie każdy model półokrągły będzie pasował do wszystkich rodzajów kabin – kluczowym parametrem jest jego promień. Choć ten zwykle jest standardowy, lepiej zdecydować się na produkt tej samej firmy, co kabina prysznicowa. Gwarantuje to szczelność oraz idealne dopasowanie.

Innym rodzajem brodzika, który będzie odpowiedni do małych łazienek jest brodzik pięciokątny. W połączeniu z pięciokątną kabiną prysznicową pozwoli zaoszczędzić przestrzeń i nada designerski wygląd każdej łazience.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH