• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 maj 2012 12:53

Tylko drzwi

Mało miejsca w łazience? Skos dachowy uniemożliwia montaż kabiny? Idealnym rozwiązaniem będą drzwi prysznicowe. Teraz można zainstalować natrysk we wnęce, nawet w łazience na poddaszu

Przesuwane, bezprogowe drzwi to komfortowe rozwiązanie do wnęki prysznicowej. (na zdjęciu: drzwi przesuwne dwuczęściowe „Atea” z oferty Kermi; profile aluminiowe białe lub srebrne, szkło przezroczyste lub z piaskowanym wzorem, opcjonalnie z powłoką KermiClean ułatwiającą utrzymanie kabiny w czystości; wys. seryjna 185 cm; ok. 2.757 zł/szkło przezroczyste, www.kermi.pl)

' title=
fot. www.kermi.pl

Problem z rozmieszczeniem niezbędnego wyposażenia dotyczy przede wszystkim posiadaczy małych łazienek. Jeżeli w pomieszczeniu nie zmieści się typowa kabina, można zaplanować jedną lub dwie ścianki działowe z płyty gipsowo- kartonowej i wykończyć płytkami lub mozaiką. Przepierzenie odgrodzi strefę sanitarną od strefy kąpielowej, a jednocześnie zapewni dyskrecję podczas kąpieli (z łazienki będą mogły korzystać jednocześnie dwie osoby). Stworzoną w ten sposób wnękę wystarczy zamknąć drzwiami i korzystać jak z kabiny prysznicowej.

Aktualna oferta producentów obejmuje także specjalne drzwi ze ścięciami, które pasują do wnęk pod skosami. Tak jak w przypadku kabin, można wybierać pomiędzy drzwiami wyposażonymi w profile (obramowanie drzwi, zwykle w kolorze srebrnym), a modelami bez profili (szklane drzwi wyposażone jedynie w chromowane zawiasy). Drzwi prysznicowe - także analogicznie do kabin – mogą być montowane na brodziku lub bezpośrednio na posadce. W zależności od wielkości pomieszczenia oraz samej wnęki możemy dopasować drzwi jedno-, dwu-, a nawet czteroczęściowe, otwierane wahadłowo, przesuwne albo składane.

Te ostatnie będą idealne do małej łazienki; jeżeli miejsca jest zbyt mało, aby otworzyć drzwi wahadłowe, drzwi złożą się – w połowie szerokości – do wewnątrz. Jeszcze większy komfort otwierania zapewnią drzwi przesuwne, ale takie rozwiązanie sprawdzi się w szerszej wnęce (co najmniej 1,1 m). Nie brakuje też propozycji dotyczących wykończenia szkła. Oprócz przezroczystego możemy wybrać nieprzezierne szkło satynowane, na całej powierzchni drzwi lub w tylko w części środkowej, z wzorem lub fantazyjnie zdobione, kolorowe szkło dekoracyjne, a nawet zamówić własny dekor. Istotnym elementem jest (oferowana w standardzie lub opcjonalnie) specjalna powłoka, która zapobiega zabrudzeniom i zdecydowanie ułatwia czyszczenie drzwi.

Dobra rada Gdy wymiary wnęki uniemożliwiają dopasowanie brodzika lub chcemy z niego zrezygnować, rozwiązaniem będzie odpływ liniowy w posadzce z dekoracyjnym przykryciem (z różnych materiałów). Przykrycie szklane – chromowe z motywem kwiatowym, do odpływu ACO ShowerDrain E; cena: od ok. 622,38 zł, ACO.

' title=
fot. ACO

Pixel – ruszt metalowy do odpływu ACO ShowerDrain E; cena: od ok. 335,79 zł, ACO.

' title=
fot. ACO

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kryska, 2012-06-18 19:28:55

    rogi w lazience ;)) fajny wieszak

POLECAMY W SERWISACH