Fot. Tapetus.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Fot. Tapetus.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
04 lut 2014 05:00

Wanienka dla dziecka. Jaki model wybrać?

Kąpiel dziecka, to nie tylko codzienny obowiązek, ale i możliwość nawiązania bliższej relacji między dzieckiem a rodzicami. Polecamy wanienki, które sprawią, że czynność ta będzie przyjemną dla obu ze stron.

Czym kierować się w trakcie wyboru wanienki:

  1. 1. Oceń jak dużo miejsca możesz przeznaczyć do postawienia i przechowywania wanienki. W zależności od tego, gdzie będziesz kąpać malucha, taki rodzaj urządzenia wybierz. 

  2. 2. Zwróć uwagę, czy model ma dodatkowe korytka na przybory toaletowe. Mając w zasięgu ręki kosmetyki, łatwiej Ci będzie umyć malucha.

  3. 3. Jeśli kąpiele przeprowadzane będą na podwyższeniu (np. na komodzie) zaopatrz się w specjalne uchwyty montujące. W ten sposób unikniesz niekontrolowanego przemieszczania się wanny.

  4. 4. Możesz zaopatrzyć się w specjalny stojak, dzięki któremu nie będziesz się schylać, a tym samym ochronisz swój kręgosłup. 

  5. 5. Nadmuchiwana wanna jest bardzo przyjemna dla dziecka, jednak trzeba się liczyć z codziennym pompowaniem, lub przeznaczeniem sporej powierzchni na jej przechowywanie. Jest też dość niestabilna, dlatego najlepiej włożyć ją do wanny standardowej. Raczej dla starszych szkrabów.

  6. 6. Bardzo pomocne są dodatkowe akcesoria, takie jak dozowniki na kosmetyki, mata antypoślizgowa czy termometr do sprawdzania temperatury wody. 

  7. 7. Nie zapomnij o zabawkach do kąpieli, dzięki którym urozmaicimy czas dziecku i nauczymy pozytywnych skojarzeń związanych z dbałością o higienę. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH