Fot. D-marcha

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Fot. D-marcha
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
15 kwi 2014 09:32

Wanna czy prysznic? Jak połączyć obie funkcje w małej łazience

Mała przestrzeń nie musi obligować Cię do rezygnacji z ulubionej formy kąpieli. Radzimy jak zorganizować tą strefę, która zadowoli wszystkich domowników.

Dzisiejsze budownictwo nie rozpieszcza nas jeśli chodzi o metraż łazienki. Najbardziej popularne, to takie, które nie przekraczają nawet 5m2. Często musimy podjąć decyzję czy wybrać wannę czy kabinę prysznicową. Jeśli przyszli użytkownicy mają rozbieżne upodobania, może pojawić się nie lada problem.

W takiej sytuacji najlepszym, a może nawet jedynym rozwiązaniem jest połączenie wanny z kabiną. Można to wykonać za pomocą bardzo prostego zabiegu. Wystarczy zamontować parawan nawannowy oraz dodatkową baterię prysznicową. Parawan stworzy namiastkę kabiny, dzięki czemu unikniemy sporych zachlapań podczas brania natrysku. Jest również całkiem neutralny podczas zażywania kąpieli. 

W zależności od wymiarów koszt szklanego parawanu kształtuje się już od ok. 800zł. Jeśli to zbyt mocno nadszarpie twój budżet, możesz zdecydować się na powieszenie kotary mocowanej do drążka sufitowego. Na rynku dostępne są przeróżne wzory, kolory, a także materiały, z których wykonuje się zasłonki prysznicowe. 

W obu przypadkach przestrzeń można ładnie zaaranżować, podkreślić oświetleniem czy efektywnymi dodatkami. Miejsce kąpieli nie tylko będzie funkcjonalnym rozwiązaniem, ale nada wnętrzu unikatowego i ciekawego wyglądu.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • rert, 2014-04-16 09:51:14

    he, he, zwłaszcza te z baldachimami łazienki są małe..., maleńkie, malusie a nawet tyciusie, takie, że księżna Pompadour, by nie wzgardziła

POLECAMY W SERWISACH