• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Łazienka.pl
06 kwi 2016 09:53

Wanna w łazience. Jak ją zmieścić w małym, wąskim, nieforemnym wnętrzu?

Małą łazienkę w bloku wyjątkowo trudno funkcjonalnie urządzić. A już wstawienie wygodnej wanny to prawdziwe wyzwanie! Podpowiadamy, jak sobie z nim poradzić.

Nieduży metraż często utrudnia montaż wymarzonej wanny w pomieszczeniu. Z pomocą przyjdą modele o małej długości, które warto zamontować np. przy ścianie lub w rogu łazienki.

Zazwyczaj mała łazienka w bloku to wnętrze, w którym ważne jest funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów. Ograniczona ilość miejsca wymaga przemyślanych rozwiązań. Kiedy zależy nam na wannie, warto wybrać modele o małych rozmiarach – o długości np. 120 lub 140 cm. Polscy projektanci polecają ich montaż np. w rogu pomieszczenia lub przy ścianie – pozwoli to zaoszczędzić miejsce na dodatkowe sprzęty.

Mała łazienka z wanną może być wnętrzem urządzonym w wielu modnych stylach – np. loftowym, klasycznym czy minimalistycznym. Przy małym metrażu ważne jest zastosowanie jasnej kolorystyki – białe lub kremowe płytki ceramiczne na ścianach nie przytłoczą wnętrza i dodadzą mu lekkości. Polscy architekci stosują też inne optyczne triki, które optycznie powiększają – np. duże tafle lustra zamontowane prostopadle do siebie, odpowiednio rozmieszczone światła czy meble z połyskliwymi powierzchniami.

GALERIA ROZWIĄZAŃ Z WANNĄ W MAŁEJ ŁAZIENCE

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH