Dwukolorowa, z szeroką krawędzią - wanna żeliwna Iron Work Historic firmy Kohler. Cena: od ok. 25.000 zł. Fot. Kohler.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Dwukolorowa, z szeroką krawędzią - wanna żeliwna Iron Work Historic firmy Kohler. Cena: od ok. 25.000 zł. Fot. Kohler.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
20 kwi 2016 08:35

Wanny na lwich łapach – 12 modeli. Sprawdź ceny

To wanny dla tych, którzy lubią długie kąpiele. Modele na lwich łapach są także wspaniałą dekoracją łazienki. Kojarzą się z relaksem i luksusem.

Wanny na lwich łapach to zawsze modele wolno stojące. Ich kształt nawiązuje do pierwszych typów wanien sprzed 100 lat. Lwie nóżki były wówczas bardzo modne. Dziś także lwie nóżki są pożądane, choć raczej w łazienkach w stylu retro, klasycznych czy vintage. W niektórych kolekcjach, dedykowanych do wnętrz nowoczesnych, są one już proste, np. z drewna.

Wanny na lwich łapach mają tak wyprofilowane misy, oparcia pleców oraz szerokie krawędzie, aby spędzać w kąpieli więcej czasu niż standardowe 15-20 minut.

Do wyboru są różne materiały: stal emaliowana uszlachetniona tytanem, żeliwo, akryl, konglomerat, ceramika. Każdy z nich ma wady i zalety. Akryl i kompozyty są ciepłe w dotyku, ale nie aż tak odporne, np. na zarysowania i uderzenia, jak stal czy żeliwo. Dlatego kupując wannę, warto skonsultować ze sprzedawcą, czy podczas kąpieli będzie można odłożyć na jej krawędzi np. kieliszek z czerwonym winem (ryzyko zaplamienia) albo żarzącego papierosa.

Do niektórych modeli można wybrać różne nóżki, dopasowane np. do wykończenia baterii. Możliwe jest także zamówienie wanny na lwich łapach w ulubionym kolorze – niektórzy producenci oferują tysiące kolorów (z palety RAL).

Wyjątkowa wanna wymaga wyjątkowego montażu. Jeśli łazienka jest mała, można ją ustawić przy ścianie. W dużym pomieszczeniu wannę na lwich łapach warto ustawić w centrum.

Wanny na lwich łapach mają wyjątkowe ceny. Tak jak wyjątkowa jest w nich kąpiel.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH