Oświetlenie lustra w łazience. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Oświetlenie lustra w łazience. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
20 maj 2017 11:16

12 pomysłów na oświetlenie lustra w łazience

Ważnym elementem w każdej łazience jest równomierne oświetlenie lustra. Jeśli chcemy dodać eleganckiego charakteru naszemu wnętrzu możemy umieścić nad lustrem ozdobne lampy.

Najważniejszą funkcją lustra w łazience jest zapewnienie możliwości dokładnego przejrzenia się. Dlatego powinno być ono umieszczone na takiej wysokości i mieć taki rozmiar, by wszyscy korzystający z niego mogli swobodnie się w nim przejrzeć. Pamiętajmy też o właściwym oświetleniu lustra, zwłaszcza w łazience bez dostępu światła dziennego.

Oświetlenie łazienki powinniśmy zacząć od wyboru formy i rodzaju światła ogólnego. W mniejszych pomieszczeniach możemy zastosować jedną lampę umieszczoną centralnie, dobrze sprawdzą się także oprawy punktowe wpuszczane w podwieszany sufit. Wybierając oprawy pamiętajmy, żeby kupować te, które są wodoszczelne - przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci.

Ważnym elementem w każdej łazience jest równomierne oświetlenie lustra. Jeśli chcemy dodać eleganckiego charakteru naszemu wnętrzu możemy umieścić nad lustrem ozdobne lampy. Tym prostym sposobem podkreślimy strefę umywalkową, a całości nadamy stylowy element.

W łazience warto także zadbać o dodatkowe, dekoracyjne oświetlenie. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie oświetlenia w suficie podwieszanym.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH