Aranżacja łazienki: wybierz niebieski. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Aranżacja łazienki: wybierz niebieski. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
08 maj 2017 11:55

Aranżacja łazienki: postaw na niebieski

Jak urządzić przestrzeń inną od wszystkich – taką, która odzwierciedlać będzie nasz charakter, a do tego będzie komfortowa i modna? Oto kilka propozycji na łazienkę z pomysłem.

Wnętrza, w których codziennie spędzamy czas, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego aranżowanie pomieszczeń jest sprawą bardzo indywidualną i powinno być dopasowane do naszych osobistych cech, gustów i potrzeb. 

Jednym z pierwszych elementów, o których myślimy urządzając wnętrza jest ich kolorystyka. Rola barw, którymi otaczamy się na co dzień jest nie do przecenienia. Kolorem, który często wybieramy do łazienki jest niebieski. Kojarzony z wodą, czystością i higieną dobrze sprawdzi się zarówno w toalecie, jak i w pokoju kąpielowym.

Wszelkie odcienie błękitu, przywodzące na myśl niebo i morze, dodadzą wnętrzu rześkości, dzięki czemu będzie ono sprzyjać odpoczynkowi. Jasne odcienie koloru niebieskiego powiększą także powierzchnię optycznie. Planując tonacje wnętrz, warto pamiętać, aby barwy ścian czy podłóg, których nie zmieniamy zbyt często, stanowiły neutralną bazę dalszych aranżacji. Mocne akcenty kolorystyczne dobrze natomiast równoważyć zestawiając je ze spokojniejszymi barwami.

Urządzając wnętrza tym chętniej sięgamy po kolor niebieski, gdyż różne jego odcienie wymieniane są jako wiodące w tegorocznych trendach. Od granatu, poprzez delikatne, blade, a nawet nieco wyblakłe odcienie niebieskiego, aż po tęczowy błękit – to barwy, na które szczególną uwagę zwracają w tym roku designerzy. Niebieski nie wyjdzie z mody prędko - trzy jego odcienie znalazły się także w kolorystycznej palecie trendów wnętrzarskich na rok 2018 „PANTONEVIEW Home + Interiors”.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH