Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 14 sty 2016 08:17 (aktualizacja: 15 sty 2016 11:19)

Beżowe łazienki - pomysły do małych wnętrz

Beż to bezpieczny wybór do łazienki. Jest spokojny oraz neutralny. Aby się znudził, warto go zestawiać z innymi kolorami.

Paleta beżów jest ogromna – od odcieni kremowych po brązy. Do małych łazienek najchętniej są wybierane jasne beże. Powód: łazienka w takich kolorach wydaje się większa.

Neutralny charakter beżu sprawia, że nie wpływa on negatywnie na naszą psychikę, pozwala skupić się na pracy czy nauce, a jednocześnie sprzyja odpoczynkowi. Dzięki temu dobrze sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu - tłumaczy Mariusz Szubert, manager marki Malfarb.

Warto też zauważyć, że jasny beż to świetna alternatywa dla zbyt chłodniej, klasycznej beli – jeśli dodatkowo zestawimy go z ciemnymi meblami, uzyskamy wizualny efekt białego, a zarazem ciepłego wnętrza. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć beżowy np. z oliwkowym lub turkusowym. Takie zestawienia barw okażą się bardzo przyjemne, a zarazem orzeźwiające. Wszystko po prostu zależy od naszej wyobraźni

Klasyczny beż – czyli odcienie kremowe lub jasnobrązowe – polecany jest szczególnie w miejscach, w których zależy nam na spokoju. W klasycznych zestawieniach dobrze się prezentują zestawieniu beżu np. z czekoladowymi brązami.

Mocniejsze kolory np. czerwień i pomarańcz dodadzą łazience ciepła, a zieleń – świeżości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA