Biała łazienka. Projekt: Przemek Kuśmierek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Biała łazienka. Projekt: Przemek Kuśmierek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
03 wrz 2017 10:33

Biała łazienka: 12 projektów architektów

Większość polskich łazienek ma powierzchnię nie większą niż kilka metrów kwadratowych. Mały metraż sprawia, że na popularności zyskują rozwiązania, które optycznie powiększą pomieszczenie - w tym białe płytki.

Biel jest ponadczasowa, idealnie komponuje się z większością dodatków i naturalnymi materiałami. Posiada także istotną zaletę – optycznie powiększa niewielką przestrzeń. Polacy w ostatnich latach po raz kolejny odkrywają urok białej łazienki.

Większość polskich łazienek ma powierzchnię nie większą niż kilka metrów kwadratowych. Mały metraż sprawia, że na popularności zyskują rozwiązania, które optycznie powiększą pomieszczenie – ergonomiczne meble, asymetryczne wanny, otwarte kabiny prysznicowe, narożne stelaże.

Zobacz również: Łazienka na poddaszu: 15 pomysłów projektantów

Istotny jest dobór barw - im jaśniejsza, tym pomieszczenie optycznie staje się większe. Biel to idealna alternatywa dla szarości i beżu – kolorów najczęściej wybieranych do łazienek w ostatnich latach. Rozjaśnia wnętrze, nadaje przejrzystości i świeżości.

Nieco koloru

Biała łazienka nie musi być nudna – pod warunkiem, że pamiętamy o kilku zasadach. Jeżeli decydujemy się na biel „od podłogi do sufitu”, połączmy płytki gładkie i strukturalne, którymi możemy wyłożyć wnęki lub zabudowę stelaża. Dzięki temu uzyskamy efekt przestronności. 

Biel doskonale komponuje się ze wszystkimi kolorami.. Warto wprowadzić mniej lub bardziej wyraziste akcenty, np. czerń, niebieski czy złoto.

Wystarczy odrobina kreatywności, aby ożywić białą łazienkę i stworzyć niebanalną aranżację. Zapraszamy  do naszej galerii, gdzie prezentujemy 12 pomysłów polskich architektów - piękne łazienki w bieli.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH