Ceramikę sanitarną akcentują pasy mozaiki ze szkła firmy Villa Glass. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Ceramikę sanitarną akcentują pasy mozaiki ze szkła firmy Villa Glass. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 sty 2009 19:12

Ciemna łazienka: nie musisz się jej bać!

Jak w Matrixie... tak można określić pierwsze wrażenie, jakie pojawia w tej łazience. Jest więcej niż nowoczesna! Ściera się tu ze sobą kilka wymiarów. Przestrzenie prowadzą wciągającą grę.

Na taką aranżację na pewno nie każdy się zgodzi. Wymaga ona bowiem odwagi, energii i nieco mrocznej wyobraźni. Wnętrze zaprojektowała arch. Julita Chrząstek, dla dwóch nastoletnich chłopców. Miało być męsko i ekstrawagancko.

Nie bój się ciemnej łazienki

Mroczny, nieco cyberpunkowy klimat, tworzy przede wszystkim zastosowana tu kolorystyka – ciemna i trochę przytłaczająca. Ale o to właśnie chodziło. Ciemnoszare płytki wnoszą ekstrawagancję. Można je było zastosować śmiało, ponieważ duża ilość lustrzanych powierzchni stwarza złudzenie dodatkowej przestrzeni.

Zwierciadła na ścianach i szafkach sprawiają, że wnętrze, o dość regularnym obrysie, zamienia się w przestrzeń pełną zakamarków i kryjówek. Zdecydowany, ciemny ton ściany i posadzki dodatkowo akcentują biegnące po nich pasy ze szklano-lustrzanych kostek mozaiki.

Designerskie wyposażenie łazienki

Powaga, jakiej nadają wnętrzu użyte materiały, a także jego kolorystyka, wymagały równie ekskluzywnego wyposażenia. Postawiono na designerskie przedmioty. Ceramika sanitarna i armatura pochodzą z kolekcji „Il Bagno Alessi”, zaprojektowanej przez włoskiego projektanta Stefano Giovannoni dla firm: Oras (baterie), Laufen (ceramika) oraz Inda (akcesoria).

W rezultacie powstało wnętrze „jak z Matriksa”, do tego sygnowane poważanym w świecie designu nazwiskiem. To się nazywa relaks po męsku! Nawet kiedy chłopcy podrosną, wciąż będą czuli się tu doskonale.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • miko, 2013-08-30 12:09:59

    Robi wrażenie, właściwy kierunek, również przepadamy za takimi rozwiązaniami, zobaczcie Właśnie wprowadzamy to u siebie - jeszcze pół roku temu przez myśl nam nie przeszło, że ktoś może puścić ten zestaw przy takiej wycenie.
  • Magda.lena, 2009-04-04 10:33:43

    bardzo odważna.. i robi wrażenie.

POLECAMY W SERWISACH