Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Proj. Anna Sokołowska, Fot. Bartosz Jarosz

Proj. Anna Sokołowska, Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Justyna Majkowska
  • 18 kwi 2014 13:30 (aktualizacja: 22 kwi 2014 07:21)

Czarno - biała łazienka w mieszkaniu z widokiem na morze

Piękna panorama za oknem, bliskie sąsiedztwo Zatoki Gdańskiej. Wnętrze urządzone zostało w sposób niezwykle elegancki i funkcjonalny.

Mieszkanie zlokalizowane jest w jednym z najbardziej rozpoznawalnych apartamentowców w Gdyni – Sea Towers. Budynek umiejscowiony jest zaledwie kilkanaście metrów od Zatoki Gdańskiej. Z mieszkania, znajdującego się na górnym piętrze, rozpościera się niewiarygodnie zjawiskowa panorama miasta i wód Morza Bałtyckiego. Przy dobrej pogodzie można obserwować infrastrukturę i przyrodę Gdyni, Sopotu i Gdańska oraz całego Półwyspu Helskiego. Od budynku jest tylko 200 metrów do Skweru Kościuszki, gdzie spacerowicze docenią Bulwar Nadmorski, licznie zacumowane w sezonie jednostki pływające, Oceanarium czy Teatr Muzyczny. 

Głównym założeniem projektu było stworzenie mieszkania przyjaznego rodzinie, niezwykle przestrzennego, funkcjonalnego i łatwego do utrzymania czystości. Dlatego zdecydowano się na przejrzysty układ, monochromatyczną kolorystykę z ciekawymi akcentami czerni. Całość jest utrzymana w nowoczesnym stylu i bogata we współczesne wyposażenie.

Prosta elegancja

Połączenie czerni z drewnianym dekorem stworzyło ciekawe zestawienie. Całość formy podkreślają taśmy led rozświetlające kubistyczne kształty materiałów i wyposażenia.

Wnętrze utrzymane jest w kolorystyce czarno – białej. Dominują kubistyczne formy urządzeń sanitarnych i materiałów wykończeniowych. Wyjątkiem jest nietuzinkowy grzejnik o łagodnych liniach i zaokrągleniach.

Prostokątną umywalkę zamontowano na granitowym blacie, pod którym znajduje się funkcjonalna, fornirowana szafka z szufladą na wysokich nóżkach.

Subtelne oświetlenie, w postaci reflektorków montowanych w suficie, dopełnia nowoczesną aranżację łazienki. Dodatkową dekoracją jest subtelne światło taśm ledowych, których niebieska barwa przełamuje monochromatyczność wnętrza.

PROJEKTANT

Anna Maria Sokołowska

Dragon Art Pracownia Projektowa

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA