Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Róża - główny motyw w niewielkiej łazience. Fot. Bartosz Jarosz.

Róża - główny motyw w niewielkiej łazience. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Korpysa
  • 07 maj 2014 09:04

Czarno-czerwona łazienka. Postaw na różany akcent

Czerń i czerwień to niestandardowe połączenie łazienkowe. Wyłamanie się ze schematu klasycznej bieli jest więc na pewno zadaniem dla odważnych.

Zarówno ściany, jak i podłogi w tej niewielkiej łazience zdobią czarne podłużne kafelki. Warto zwrócić uwagę na motyw róży (który zresztą przewija się w całym domu). Usłane różami ściany są eleganckie i wytworne. Motyw ten doskonale przełamuje też ciężar zestawienia dwóch silnych i kontrastujących ze sobą kolorów. Ostatni czerwony element stanowi monochromatyczna mozaika ułożona na ścianach okalających przestrzeń prysznicową.

Zlew i toaleta: klasycznie

Ukłonem w stronę klasycznych rozwiązań jest biała ceramika, która również nadaje nutę lekkości w całym zestawieniu. Biel w naturalny sposób optycznie powiększa pomieszczenie. W przypadku tak niewielkiego pomieszczenia ma to tym większe znaczenie.

Przestrzeń: jak dodać centymetrów?

Wybierając ciemną paletę barw stajemy przed nie lada wyzwaniem. Tutaj doskonałym rozwiązaniem okazała się inwestycja w liczbę luster. Mamy tu do czynienia nie tylko ze standardowym lustrem łazienkowym umiejscowionym nad umywalką, ale również z dwoma sąsiadującymi, które wizualnie dodają łazience przestronności.

Łazienka: idealna dla dwojga

Aranżacja ta stanowi idealne rozwiązanie dla łazienki damsko-męskiej. Silne zestawienie czerni i czerwieni powinno spodobać się panom, a florystyczne motywy oddają szczyptę charakteru kobiecej duszy.

PROJEKTANT

Małgorzata Szajbel-Żukowska

Marca MZ

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA