Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Niewielką umywalkę „EB. R585” firmy Alape osadzono w blacie z czarnego granitu. Bateria to model „Axor Starck X” Hansgrohe. Fot. Monika Filipiuk.

Niewielką umywalkę „EB. R585” firmy Alape osadzono w blacie z czarnego granitu. Bateria to model „Axor Starck X” Hansgrohe. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 27 lip 2011 10:56

Czerwone akcenty w łazience

Składniki przepisu na stworzenie wyjątkowego wnętrza nie są tajemnicą, co innego właściwe proporcje. Szczypta czerni, porcja bieli i pokaźna dawka czerwieni złożyły się na poranny koktajl o właściwościach pobudzających.

Taka właśnie miała być łazienka pana tego domu. Nowoczesna, męska, a jednocześnie pobudzająca do życia.

Energia czerwieni

Energetyczna czerwień - pod postacią mebli łazienkowych i obudowy podtynkowego systemu spłukiwania wykonanych z MDF-u – w największym stopniu odpowiada za charakter pomieszczenia oraz nastrój jego użytkownika.

Stanowi także oryginalne tło dla pozostałych elementów wyposażenia: sedesu i bidetu, wyróżniających się nowoczesną, geometryczną formą oraz umywalki, osadzonej w czarnym, kamiennym blacie, którego kształt także pozostaje wierny zasadom geometrii.

Spójna koncepcja

Nieco ukryty w rogu łazienki prysznic jest niemal niewidoczny dzięki szklanym, pozbawionym metalowych profili powierzchniom ścianki bocznej i drzwi. Tym samym nie zmniejsza optycznej powierzchni pomieszczenia.

Połączenie strefy sanitarnej i kąpielowej oraz umieszczenie wszystkich elementów wyposażenia na jednej ścianie decyduje o spójności wnętrza, a efekt ten potęguje swoista rama okalająca tę część pomieszczenia. Jej podstawę i boki wyznacza szeroki pas okładziny ceramicznej w jaśniejszym odcieniu, a górną część stanowi podwieszany fragment sufitu, gdzie ukryta została linia świetlna.

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA