Wymykające się spod schematu rozwiązanie strefy intymnej świadczy o odwadze, z jaką projektantka kreuje przestrzeń. Piękna drewniana obudowa wanny - zachwyca. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Wymykające się spod schematu rozwiązanie strefy intymnej świadczy o odwadze, z jaką projektantka kreuje przestrzeń. Piękna drewniana obudowa wanny - zachwyca. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 lip 2013 13:27

Drewno egzotyczne w łazience

Połączona z łazienką sypialnia to „teren prywatny”, strefa dedykowana wyłącznie dla pani i pana domu. Wykorzystane w aranżacji naturalne materiały oraz kolory ziemi wprowadzają klimat domowego SPA i podkreślają intymny charakter pomieszczenia.

Niebagatelną rolę w aranżacji wnętrza łazienki, jak również pozostałych pomieszczeń odegrała lokalizacja domu. Otoczenie lasu, drzewa tuż pod oknami – wszystko to zainspirowało Katarzynę Moraczewską, autorkę projektu wnętrza i inwestorkę jednocześnie. W aranżację swego wymarzonego domu wplotła zarówno elementy stylu glamour oraz te inspirowane naturą, czego doskonałym przykładem jest sypialnia z łazienką na piętrze.

Właściciele zdecydowali się na połączenie pomieszczeń, które w oryginalnym projekcie architektonicznym były przedzielone korytarzem, z konkretnego powodu. Osobna łazienka przy sypialni nie pomieściłaby wanny i kabiny prysznicowej, natomiast po scaleniu pomieszczeń udało się ją wyposażyć zarówno w wannę, jak też zaaranżować we wnęce kabinę prysznicową, której bryła dodatkowo dzieli przestrzeń na strefy.

Drewno teakowe

Funkcjonalna wnęka od strony łazienki oferuje wejście pod prysznic, zaś na ściance od strony sypialni zamontowano umywalkę, a lustrzane wykończenie dodatkowo powiększyło przestrzeń.

Naturalny materiał w postaci drewna teakowego stanowi wspólny mianownik w aranżacji połączonych pomieszczeń. Dzięki jednolitej, drewnianej podłodze zaciera się granica stref, a przestrzenie tajemniczo się przenikają. Ich odmienne funkcje akcentuje z kolei wykończenie ścian. Podczas gdy w sypialni zastosowano farbę ścienną oraz tapetę w kolorach ziemi, w strefie łazienki dominuje drewno oraz jasny kolor ścian.

Naturalne tło okładzin efektownie eksponuje - odpowiedzialne za wyjątkowy klimat – dodatki, jak obrazki w zdobnych ramkach, dekoracyjne figurki czy nastrojowe podświetlenie obudowy wanny.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ziemski, 2013-07-30 18:14:28

    Barwy natury skojarzyły mi się z serią farb, chyba śnieżki. Mój dom jest pomalowany właśnie takimi farbami, bardzo fajne kolory, tym bardziej, że odcień jest trwały, można te ściany nawet wilgotną ścierką potraktować i nic się nie stanie.

POLECAMY W SERWISACH