Zobacz galerię [11 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
23 lut 2014 05:23

Dwie łazienki w jednym domu. Dla niej i dla niego

Ona – klasyczna i romantyczna, On – nowoczesny i uporządkowany. Dwie łazienki w jednym domu, każda z nich zaprojektowana według upodobań właścicieli.

Ona
Czarno – białą łazienkę charakteryzuje stylizacja nawiązująca do XIX-wiecznego wzornictwa. Podłoga z płytek ułożonych w karo, to bardzo popularne i piękne rozwiązanie dla tamtego okresu. To samo dotyczy sztukaterii sufitowej jak i form wyposażenia wnętrza. Zdecydowano się na wolno stojącą wannę o zdobnych nóżkach. Jej charakter podkreśla zamontowana obok bateria podłogowa oraz dekoracyjne świeczniki.

Stojak na ręczniki, wisząca półka oraz lustro to lekkie, metalowe profile o delikatnych, kobiecych zdobieniach. Szczególną uwagę zwracają drewniane drzwi o konstrukcji płycinowej. Wykonane zostały na zamówienie wg technik XIX-wiecznych rzemieślników. Współczesnym akcentem są delikatne oprawy oświetleniowe oraz fotografia zawieszona w strefie kąpieli.

On
Druga łazienka, o zdecydowanie męskim charakterze, to bardziej nowoczesna stylizacja nawiązująca wręcz do loftowych klimatów. Proste, geometryczne wzornictwo w stonowanych, surowych barwach. Płytki ceramiczne zastosowano wyłącznie w strefach mokrych.

Ściany i sufit wykończono tynkiem strukturalnym, który fakturą przypomina niedbale nałożoną szpachlę. W zestawieniu z gładkimi płytkami tworzą ciekawą kompozycję. Ceramika sanitarna, szafka podumywalkowa i drzwi to proste wręcz minimalistyczne formy. Podobnie jak oprawy oświetleniowe. Nawet grafika zawieszona nad zabudową stelaża wc to bardzo subtelny akcent dekoracyjny.

Projekt: właścicielka, Magdalena Kwiatkowska

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH