Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Trzy pasy pomarańczowej mozaiki biegną wzdłuż osi sanitariatów i prysznica. Dzięki zastosowaniu czarnej fugi jej kostki zdają się być nałożone na czarne, gresowe płytki. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Trzy pasy pomarańczowej mozaiki biegną wzdłuż osi sanitariatów i prysznica. Dzięki zastosowaniu czarnej fugi jej kostki zdają się być nałożone na czarne, gresowe płytki. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 27 maj 2013 11:27

Jak wydzielić strefy w małej łazience? Użyj mozaiki!

Kolorowe pasy mozaiki, prowadzące pod prysznic czy przed lustro, nie tylko podkreślają podział przestrzeni, ale stanowią doskonały przykład na to, że mała łazienka może być zarówno atrakcyjna wizualnie, jak i funkcjonalna.

Tutaj, poza pomysłowym i praktycznym wykorzystaniem niewielkiej przestrzeni udało się stworzyć oryginalną aranżację za pomocą dekoracyjnych pasów mozaiki. Przebiegające w równych odstępach, dokładnie w osi sanitariatów i prysznica, wprowadzają precyzyjny i klarowny podział, a także dodają wnętrzu energii i żywiołowości.

Ukryta zabudowa łazienki

W zaprojektowanym z niemal matematyczną precyzją pomieszczeniu, poszczególne strefy ulokowane zostały równolegle. I tak, zaczynając od lewej jest to ukryta pod wysokimi frontami zabudowa. Oferuje pojemne szafki łazienkowe, a także niezbędne urządzenia AGD: pralkę i suszarkę.

Fronty z lakierowanego MDF-u oraz aluminiowe profile doskonale komponują się z białą okładziną ceramiczną. Kolejne, ulokowane wzdłuż ściany strefy - sanitarną i kąpielową – wyznaczają pasy mozaiki. Czarne, doskonale kontrastujące z oranżem tło tworzą płytki gresowe, którymi wykończono podłogę oraz wysunięty fragment ściany (obudowa instalacji podtynkowych).

Wydzielamy strefy w łazience za pomocą pasów

Trzy pomarańczowe pasy biegnące przez ścianę znajdują swoją kontynuację na podłodze; w strefie prysznica przechodzą także płynnie przez odpływ liniowy umieszczony w posadzce.

Umowne przedłużenie linii stanowią lustra umieszczone bezpośrednio nad półką, natomiast na suficie - dokładnie ponad pasami mozaiki – umieszczone zostały trzy halogeny oprawione w szklane, pomarańczowe ramki.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA