Całą konstrukcję, z obu stron, zamykają dwukolorowe, zakończone latarniami, słupki. Nie są to zwykłe słupy, lecz dokładnie takie, jakich w Kanale Weneckim używa się do parkowania gondoli. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Całą konstrukcję, z obu stron, zamykają dwukolorowe, zakończone latarniami, słupki. Nie są to zwykłe słupy, lecz dokładnie takie, jakich w Kanale Weneckim używa się do parkowania gondoli. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Jak zaaranżować łazienkę w stylu orientalnym?

Luksusowy, imponująco wyposażony salon łazienkowy to Wenecja w pigułce. Z gondolami, legendarnymi uliczkami, przepychem Pałacu Dożów.

Dużą łazienkę, położoną tuż obok małżeńskiej sypialni, zaaranżowano w weneckiej stylistyce. Niepowtarzalny, orientalny klimat tworzą tu pionowe lustra, kształtem nawiązujące do gotyckich arkad, podświetlane okienka i nisze z oryginalnymi figurkami, specjalnie zaprojektowane lampy „mauretańskie”, stylizowane meble i baterie oraz nastrojowe, różnorodne oświetlenie.

Wszechobecną, piaskową, jakby roziskrzoną słońcem kolorystykę ożywiają odcienie ciemnego brązu, a także głębokiego, morskiego granatu. Zastosowane materiały to głównie większe lub drobniejsze płytki gresowe o niejednorodnej tonacji. Całość wyraźnie podzielono na trzy strefy: kąpielową (z wanną), toaletową (z umywalką i dużym lustrem), oraz WC, w której znalazła się także kabina prysznicowa.

Stylowa wanna

Część kąpielowa została zainspirowana wyglądem weneckiej uliczki, dwie pozostałe strefy to nawiązanie do zabytkowego, pochodzącego z XIV wieku Pałacu Dożów. Przy ścianie, na której plastycy odtworzyli uliczkę z pływającymi gondolami, ustawiono wannę.

Podczas kąpieli, której zwykle towarzyszą nastrojowe świece i aromatyczne olejki, wanna „zamienia się” w gondolę, miejsce, gdzie można się zrelaksować i oddać marzeniom... albo podziwiać „mauretańskie”, pięknie zdobione koralikami, lampy. Salonowy charakter wnętrza podkreślają dodatkowo stylizowane meble: fotel i siedzisko oraz połyskliwa wenecka roleta w oknie, której szykowną urodę i fakturę można w pełni docenić dopiero po jej podniesieniu.

W Pałacu Dożów

Inne części łazienki kryją w sobie kolejne atrakcje. Umywalka została oparta na blacie szafki o dość nietypowej formie, którą z obu stron zamykają dwukolorowe, zakończone latarniami słupki – imitacja słupów, używanych w Kanale Weneckim do parkowania gondoli.

Nad lustrem odwzorowano fragment Pałacu Dożów (Palazzo Ducale) – część portyku z arkadami opartymi na kolumnach. Ściana, przy której zaaranżowano WC, została pokryta mozaiką – imitacją fasady gotyckiego pałacu, dekorowanej marmurowymi rombami w trzech barwach, zaś nad lustrem przy drzwiach umieszczono charakterystyczne, podświetlone rozety.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2009-06-19 08:49:54

    CHCECIE ZMIENIĆ SWOJĄ SYPIALNIĘ?

    ,Wygraj_sypialnie_z_Woodways,,sypialnie

POLECAMY W SERWISACH