Łazienka została zaaranżowana w jasnych, neutralnych beżach.  Wybór  tej kolorystki, nie tylko pozwolił optycznie powiększyć przestrzeń, ale też stworzyć w łazience nastrój sprzyjający wypoczynkowi i relaksacji. Projekt Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Łazienka została zaaranżowana w jasnych, neutralnych beżach. Wybór tej kolorystki, nie tylko pozwolił optycznie powiększyć przestrzeń, ale też stworzyć w łazience nastrój sprzyjający wypoczynkowi i relaksacji. Projekt Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
24 lip 2014 08:51

Jasna, beżowa łazienka. Tak urządzisz przytulne wnętrze

Jasne i przestronne wnętrze sprzyja wypoczynkowi po długim, męczącym dniu. Urządzona w przytulnych beżach łazienka zaprasza do kąpieli.

Położony w centrum wielkiego miasta apartament urządzono w stylu soft loft. Doskonale podkreśliło to jego wielkomiejski klimat, ale też świetnie wpisało się w otoczenie. Bowiem duże, przestronne mieszkanie położone jest w przemysłowej Łodzi – mieście starych manufaktur i współczesnego designu.

Jak przystało na stylistykę loftu dominują tu szarości ożywiane industrialnymi formami i dodatkami. Potraktowanymi jednak z dystansem i lekkim przymrużeniem oka. Dlatego nie mogło tu zabraknąć przysłowiowego pazura. Stała się nim czerwień – kolor cegły, którą wyłożono jedną ze ścian w salonie. To właśnie ona stylistycznie spaja wszystkie pomieszczenia apartamentu. Pojawia się w kuchni, sypialni oraz łazience, stanowiąc - obok cytatów wypisanych z „Mistrza i Małgorzaty” Michała Bułchakowa - swoisty leitmotiv całej aranżacji.

Jasny kolory: uniwersalny przepis na wnętrze

Łazienka w przeciwieństwie do pozostałych pomieszczeń została skąpana w jasnych, neutralnych beżach. Wybór tej kolorystki, nie tylko pozwolił optycznie powiększyć przestrzeń, ale też stworzyć w łazience nastrój sprzyjający wypoczynkowi i relaksacji. W tym kolorze są wszystkie płytki, których jednolita struktura nie burzy tak starannie zaplanowanej harmonii we wnętrzu. Aby jednak uniknąć aranżacyjnej monotonii, dobrano płytki o różnorodnym formacie – od dużych na podłodze, poprzez nieco mniejsze na ścianach, po prostokątną mozaikę na zabudowie wanny oraz we wnękach. Ten aranżacyjny spokój przełamują czerwone dodatki, których przecież nie mogło zabraknąć w urządzonym z wielką fantazją apartamencie.

Strefy funkcjonalne: jasne podziały

Ważnym punktem aranżacji łazienki jest także jasne sprecyzowanie funkcji, jakie ma pełnić oraz czytelne wyznaczenie poszczególnych stref użytkowych. W tym przypadku łazienka, będąca głównym i jedynym pomieszczeniem o tym charakterze, musiała spełniać wszystkie podstawowe role. Stąd poza wygodną wanną z funkcją prysznica, pojawił się tutaj sedes z bidetem i oczywiście niezbędna umywalka. Aby nie zakłócać harmonii przestrzeni wybrano modele podwieszane - ceramikę i sanitariaty o lekkiej, obłej formie. Zrezygnowano natomiast z szafki pod umywalkę. W zamian zamontowana została duża, bo trzydrzwiowa szafka zamontowana na ścianie tuż nad zestawem podtynkowym. Dodatkowe miejsce na przechowywanie kąpielowych akcesoriów zapewniają wykonane z gipso-kartonu półki nad wanną. Służą też one jako miejsce na świece i inne bibeloty pozwalające przygotować romantyczną kąpiel. I to całkiem na poważnie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH