Właściciele zawsze marzyli o łazience w stonowanej kolorystyce przeznaczonej głównie do relaksu. Projekt Jolanta Kwilman. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Właściciele zawsze marzyli o łazience w stonowanej kolorystyce przeznaczonej głównie do relaksu. Projekt Jolanta Kwilman. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
21 sie 2014 11:14

Kamień w łazience. Postaw na modny beż

Zakochani w naturalnych materiałach właściciele marzyli o łazience służącej głównie wypoczynkowi. Wybór padł na trawertyn – kamień o ciepłym, beżowym wybarwieniu.

Młode małżeństwo, kochające sport i podróże potrzebowało wnętrza, które nie tylko będzie wyrażało ich osobowość, ale też pozwoli zrelaksować się po pełnym wrażeń dniu. I choć od początku wiedzieli czego chcą i mieli jasno sprecyzowane oczekiwania, co do wystroju własnego M – potrzebowali kogoś, kto nadałby ich wizji konkretną postać.

Dlatego do współpracy przy kreacji przestrzeni zaprosili architekt Jolantę Kwilman, której projekty wnętrz cechuje swoista dynamika, energia oraz wigor. Inwestorzy pragnęli wnętrza funkcjonalnego, nowoczesnego, a przy tym wykończonego wysokiej klasy materiałami, które będą nie tylko trwałe, ale i ponadczasowe. Wybór padł na neutralne kolory: beże, brązy, biele i szarości.

W tej kolorystyce została urządzona także łazienka. Ponieważ właściciele zawsze marzyli o własnym salonie kąpielowym przeznaczonym głównie do relaksu, wybór stonowanych, ciepłych barw stał się dość oczywisty. Należało nadać im tylko oryginalną, niebanalną formę – tak, by użyte w wnętrzu beże nie nawiązywały do tradycyjnej, nieco pospolitej stylistyki łazienek.

Zakochani w naturalnych materiałach inwestorzy w łazience postawili na kamień. Stąd przybrały one formę okładzin ściennych i podłogowych z trawertynu. Uzupełnia je mozaika kamienna marki Roca, którą wykończono podświetlane wnyki. O relaksującym charakterze pomieszczenia przesądza jednak wanna z funkcją hydromasażu oraz zamontowany tu telewizor.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • jk, 2014-08-28 22:01:44

  Kamień we wnęce to firma Roca, a na ścianie i podłodze trawertyn w dwóch odcieniach.
 • Gemini, 2014-08-28 05:33:45

  Bardzo ciepła i miła dla oka aranżacja , faktycznie wygląda jak Albero, widziałem go nie tak dawno na przyjęciu u znajomych. Oświetlenie w tym przypadku bardzo dużo daje
 • dodo, 2014-08-27 22:09:43

  Zachęcająco to wygląda. Poszukałem trochę po producentach w internecie i mi to wygląda na kamień Albero. Kolor bardzo zbliżone, natomiast faktura nieco inna, ale podobają mi się w jednakowym stopniu.

POLECAMY W SERWISACH