Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Właściciele zawsze marzyli o łazience w stonowanej kolorystyce przeznaczonej głównie do relaksu. Projekt Jolanta Kwilman. Fot. Bartosz Jarosz.

Właściciele zawsze marzyli o łazience w stonowanej kolorystyce przeznaczonej głównie do relaksu. Projekt Jolanta Kwilman. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 21 sie 2014 11:14 (aktualizacja: 26 sie 2014 08:02)

Kamień w łazience. Postaw na modny beż

Zakochani w naturalnych materiałach właściciele marzyli o łazience służącej głównie wypoczynkowi. Wybór padł na trawertyn – kamień o ciepłym, beżowym wybarwieniu.

Młode małżeństwo, kochające sport i podróże potrzebowało wnętrza, które nie tylko będzie wyrażało ich osobowość, ale też pozwoli zrelaksować się po pełnym wrażeń dniu. I choć od początku wiedzieli czego chcą i mieli jasno sprecyzowane oczekiwania, co do wystroju własnego M – potrzebowali kogoś, kto nadałby ich wizji konkretną postać.

Dlatego do współpracy przy kreacji przestrzeni zaprosili architekt Jolantę Kwilman, której projekty wnętrz cechuje swoista dynamika, energia oraz wigor. Inwestorzy pragnęli wnętrza funkcjonalnego, nowoczesnego, a przy tym wykończonego wysokiej klasy materiałami, które będą nie tylko trwałe, ale i ponadczasowe. Wybór padł na neutralne kolory: beże, brązy, biele i szarości.

W tej kolorystyce została urządzona także łazienka. Ponieważ właściciele zawsze marzyli o własnym salonie kąpielowym przeznaczonym głównie do relaksu, wybór stonowanych, ciepłych barw stał się dość oczywisty. Należało nadać im tylko oryginalną, niebanalną formę – tak, by użyte w wnętrzu beże nie nawiązywały do tradycyjnej, nieco pospolitej stylistyki łazienek.

Zakochani w naturalnych materiałach inwestorzy w łazience postawili na kamień. Stąd przybrały one formę okładzin ściennych i podłogowych z trawertynu. Uzupełnia je mozaika kamienna marki Roca, którą wykończono podświetlane wnyki. O relaksującym charakterze pomieszczenia przesądza jednak wanna z funkcją hydromasażu oraz zamontowany tu telewizor.

PROJEKTANT

Jolanta Kwilman

Pracownia Architektury Wnętrz kwilman&walowski

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA