Kolor w łazience. Projekt: Projekt Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kolor w łazience. Projekt: Projekt Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
26 sie 2017 10:00

Kolor w łazience. Zobacz piękne realizacje z polskich domów

Kolory często decydują o stylu wnętrza, ale mają także wpływ na nasze samopoczucie. Nie inaczej jest w przypadku aranżacji łazienki: umiejętnie dobrane kompozycje barw, pozwolą stworzyć efektowną i wygodną przestrzeń.

Projektanci wnętrz proponują nowe spojrzenie na przestrzeń kąpielową. Twierdzą, że w aranżacji mieszkania liczy się przede wszystkim indywidualny styl oraz duch swobody. Stawiają na umiejętnie dobrany kolor, który sprawia, że pomieszczenia nabierają niepowtarzalnego charakteru, a także wpływają na nasz nastrój.

Warto wiedzieć, że zieleń nastraja optymistycznie, dodaje energii i zachęca do działania. Niebieski wprowadza świeżość i spokój. Beż, brąz oraz szarość mają działanie wyciszające i kojące zmysły, sprzyjają relaksowi.

Kolory w trendach łazienkowych pojawiają się zarówno na dużych powierzchniach ścian oraz podłóg, jak i na frontach mebli czy elementach wyposażenia. Coraz częściej decydujemy się na barwne dodatki, łącząc np. tradycyjną biel urządzeń sanitarnych z kolorowymi deskami toaletowymi.

W łazience warto stosować kolory jako ożywiające akcenty. Do szarości, bieli i drewna można dobrać kolorowe meble łazienkowe, płytki ceramiczne czy farbę, które sprawią, że wnętrze będzie wyglądać niepowtarzalnie.

Zobacz także: Łazienka na poddaszu

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH