Kolor w łazience. Projekt: Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Kolor w łazience. Projekt: Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
16 marz 2018 13:54

Kolorowa łazienka - zobacz gotowy projekt wnętrza

Kontrast, kolor i intrygujące detale – tak w skrócie można opisać wnętrze łazienki. Z połączenia odrębnych wizualnie elementów udało się stworzyć ciekawą i dynamiczną przestrzeń.

Niewielkie wnętrze zaskakuje: jest intrygujące wzorniczo, a jednocześnie zapewnia pełen komfort podczas codziennej toalety. Charakter nadają mu oryginalne akcenty kolorystyczne, finezyjne formy i połyskujące powierzchnie. To przestrzeń, która jednych zachwyci, a innych może wprowadzić w stan zaskoczenia swoją niebanalną stylistyką.

Najbardziej wyrazistym akcentem są tu pomarańczowe płytki zastosowane w strefie kąpielowej. Kolorowa ściana przełamuje monotonny charakter wnętrza, wzmacnia iluzoryczność przestrzeni i nadaje jej geometryczny efekt. Aby nieco stonować ten mocny akcent kolorystyczny, w pozostałej części wnętrza zastosowano biel, a na podłodze szarości. Dzięki temu strefa wanny nieco złagodniała, a całość pięknie się komponuje.

Przeciwwagą do cięższej wizualnie strefy kąpielowej są białe meble oraz kolorowa umywalka, kształtem przypominająca rozpryśniętą kroplę wody. Asymetryczne usytuowanie kleksa po jednej stronie blatu sprawiło, że jego druga część stała się wygodną płaszczyzną, którą można swobodnie wykorzystać na ustawienie przyborów toaletowych. Atrakcyjny dodatek stanowi wieszak na ubrania o intrygującej formie, przypominający kształtem kroplę. To również element, który wizualnie spina całą koncepcję wnętrza.

Łazienka jest również bardzo funkcjonalna. Wygodne w użytkowaniu szafki, które zamiast tradycyjnych uchwytów posiadają dekoracyjne gałki, oferują dużo miejsca do przechowywania. Szafka podumywalkowa tuż pod blatem ma pojemne szuflady na drobne kosmetyki i ręczniki. Dzięki prowadnicom zapewniającym pełne wysunięcie, a także systemowi cichego domykania, korzystanie z mebli jest bardzo komfortowe. Równie praktyczna jest duża szafka zawieszona nad umywalką. Mebel we wnętrzu spełnia dwie ważne funkcje. Jest jednocześnie lustrem i miejscem przechowywania akcesoriów, które właściciele chcą mieć zawsze pod ręką. Dzięki niej małe przedmioty codziennego użytku są schowane, co pozwala uniknąć we wnętrzu wrażenia nieładu. Lustrzana szafka wraz z odpowiednio dobranym oświetleniem świetnie sprawdza się również
podczas wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. 

Wykonane na zamówienie meble zostały zaprojektowane tak, aby współgrały z jasną ceramiką. Proste, laboratoryjne oświetlenie dodało małej łazience wyrazu i zapewniło konsekwentne w stylu wykończenie. Wszystkie elementy w pomieszczeniu tworzą wrażenie dobrze ułożonej kompozycji.

Projekt: Justyna Smolec, Architektura&Design, www.justyna-smolec.com

Tekst: Alicja Pietrowska. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Zobacz także Ściany w łazience - 20 pięknych zdjęć

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH