Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W łazience na parterze komiksowa manga wbrew pozorom świetnie wkomponowała się w czerń płytek z kolekcji Macieja Zienia marki Tubądzin. Wprowadza do łazienki element miłego dla oka zaskoczenia. Fot. Bartosz Jarosz.

W łazience na parterze komiksowa manga wbrew pozorom świetnie wkomponowała się w czerń płytek z kolekcji Macieja Zienia marki Tubądzin. Wprowadza do łazienki element miłego dla oka zaskoczenia. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 10 cze 2013 10:12

Komiksowe inspiracje w łazience dla gości

W roli głównej tapeta z komiksowym wzorem. Na tle czarnych płytek i w scenicznym półmroku, w teatralnym wnętrzu rozgrywa się akcja, której zwrotu nikt się nie spodziewał...

 Dla odwiedzających urządzony w stylu wyraźnie nawiązującym art déco dom, toaleta gościnna w tej samej stylistyce (i z przewagą czerni) nie jest niespodzianką. Za to pełne zaskoczenie wywołuje obrazkowa tapeta, której wzór stanowi manga, czyli wywodzący się z Japonii komiks drukowany w czerni i bieli z charakterystycznym sposobem rysowania postaci.

Pomysł na zastosowanie tapety w toalecie gościnnej towarzyszył autorce projektu i inwestorom od samego początku. Chociaż brane były pod uwagę różne wzory, w tym także drukowane kopie słynnych obrazów, wybrano komiksową mangę.

Element nawiązujący do sztuki współczesnej doskonale wpisuje się w klimat i styl tego eleganckiego wnętrza, zaprojektowanego z teatralnym zacięciem. Odpowiednią oprawę świetlną zapewniają światła halogenowe w suficie oraz kinkiet nad umywalką, a potęgującą efekt scenerię - czarne płytki ceramiczne, którymi wykończono ściany na całej wysokości.

Niezbędne wyposażenie (umywalka oraz sedes) wyróżnia prosta i efektowna forma. Ozdobny syfon zamiast szafki podumywlkowej oraz podwieszane WC dodają lekkości i optycznie powiększają przestrzeń niewielkiego pomieszczenia.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA