Umywalce (prod. Villeroy&Boch) towarzyszy designerska bateria z linii „Seria 135” firmy Steinberg. Krawędziowa forma jej korpusu skontrastowana z eleganckim, płaskim wypływem – to czarujący, przykuwający wzrok detal. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Umywalce (prod. Villeroy&Boch) towarzyszy designerska bateria z linii „Seria 135” firmy Steinberg. Krawędziowa forma jej korpusu skontrastowana z eleganckim, płaskim wypływem – to czarujący, przykuwający wzrok detal. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 wrz 2010 10:33

Kwiatki i kratki

Pojęcie konsekwencji ma w aranżacji wnętrz bardzo różne oblicza. W domu, do którego należy ta toaleta, oznacza śmiałe łączenie nie tylko materiałów i wzorów, ale też stylów i estetyk różnych epok.

Apartament rozciąga się na trzech kondygnacjach pochodzącego z 1905 r. budynku, który usytuowany jest w jednej z willowych dzielnic Warszawy. Parter ma niestandardową wysokość 3,5 m, co pozwoliło projektantkom na odrobinę architektonicznego szaleństwa: bez względu na to, co się pojawia w pomieszczeniach, pozostaje wrażenie przestronności. Zależało im też, żeby w wiekowe wnętrza tchnąć nowe życie, a jednocześnie nie zatracić ducha ich długiej przeszłości.

Stąd obok siebie pojawiają się prawdziwe antyki, współczesne meble inspirowane estetyką XVIII i XIX wieku oraz rzeczy stricte nowoczesne, sygnowane takimi markami, jak Philippe Starck i Kartell. Eklektyczny styl sprawił, że udało się wywołać efekt idealnej równowagi między elegancją i luksusem a użytecznością i swobodą: doskonałe otoczenie dla młodej rodziny z dwójką dzieci.

Aby zachować genius loci domu – opiekuńczą siłę, która sprawia zarazem, że dane miejsce jest jedyne w swoim rodzaju – z dawnego wystroju pozostawiono kilka oryginalnych elementów: piękne, żeliwne schody, parkiet, podłogę w kuchni i holu.

Można zatem powiedzieć, że nowe wnętrza wyrosły na starym, sprawdzonym gruncie, układając się w piękną metaforę relacji tradycji z nowoczesnością. Pozostałością po dawnych właścicielach jest również podłoga w toalecie gościnnej. Niemal czarny, spękany kamień zdeterminował kolorystykę wnętrza, która – by nie wywoływać niechcianego efektu ostrych kontrastów – została utrzymana w ciemnej tonacji. Aby ją ożywić, projektantki zastosowały ciekawe wzornictwo: jak się okazuje, przy zachowaniu jednolitej palety barw, kratka i kwiatki doskonale do siebie pasują. I tak jak w całym domu, jest tu nieco nobliwie (płytki imitujące boazerię, podłoga) i bardzo „młodzieńczo”, za sprawą kraciastej rolety i tapety w kwiatki na ścianie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH